חיפושדלג על חיפוש

מידע למטופל


הביקור במרפאת החוץ:


כאשר מטופל קובע תור לבדיקה, מומלץ להגיע לבדיקה לאחר שבירור בסיסי והכנה נעשו כבר על ידי הרופא המטפל (האורתופד המטפל או רופא המשפחה) ולהגיע מצויד ב:

1. מכתב הפניה וסיכומי בדיקות קודמות.

2. סיכום בעיות רפואיות אחרות וטיפול תרופתי.

3. צילומי רנטגן מתאימים:

א. במקרה של ברך: צילום שתי הברכיים בעמידה AP, צילום הברכיים lateral, צילום הפיקות Skyline View.

ב. במקרה של מפרק הירך: צילום אגן AP וצילום מפרק הירך AP+Lateral.

4. בדיקות וצילומים נוספים שנעשו כבר (כדוגמת צילומי MRI).

5. חשוב להביא גם את הצילומים עצמם (על גבי דיסקים)  וגם את הפענוח.

לאחר שהמטופל נבדק ונפלה ההחלטה כי הטיפול המתאים הוא ניתוח החלפת מפרק יועברו פרטי המטופל למזכירת המחלקה אשר תקבע למטופל תור לניתוח. טופס ההזמנה לניתוח ישלח בדואר לבית המטופל ויכלול תאריך ביקור במרפאת  טרום ניתוח ותאריך האשפוז לצורך הניתוח עצמו.מרפאת טרום ניתוח:

לקראת הניתוח ישנם מספר דברים שיש לבצע כהכנה לניתוח. חשוב לנו כי הניתוח יבוצע לאחר בדיקה מדוקדקת של מצבו הרפואי של המטופל, אבחנה וטיפול בכל הבעיות הרפואיות הנוספות אשר עשויות להשפיע על מהלך ההרדמה, הניתוח או השיקום.

במרפאת טרום הניתוח ייבדק המטופל ע"י רופא המחלקה אשר יבצע קבלה רפואית ובהמשך ע"י פורום רחב יותר שכולל את כלל רופאי השירות להחלפת מפרקים ורופאים נוספים מן המחלקה. מטרת הבדיקה להעריך שוב את ההחלטה לבצע ניתוח, לתכנן את הניתוח ולהערך לקראתו.

במהלך הביקור יבוצעו צילומי רנטגן יחודיים (צילומי קליברציה וצילומי גפה לכל אורכה בעמידה)  הנחוצים לתכנון הממוחשב של הניתוח.

כמו כן  ייפגש המטופל עם רופא מרדים אשר יבדוק אותו ויעבור על הבדיקות הרפואיות וכך יוכל לבחור בשיטת ההרדמה המתאימה ולהמליץ על צעדים שיש לנקוט לקראת הניתוח.

כמו כן יזומן המטופל לפגישת הדרכה עם הצוות הפארא-רפואי ע"מ לשמוע ולהיות מוכן לצפוי לו מהיבטים שונים: פיזיותרפיה, סיעוד, עובדת סוציאלית.


הבדיקות הבסיסיות אותן נבקש מכל מטופל:

1. בדיקות מעבדה: ספירת דם, תפקודי קרישה, כימיה ואלקטרוליטים, המוגלובין A1c לסובלים מסכרת, בדיקת שתן, משטח אף ל-MRSA

2. צילום חזה

3. א.ק.ג

למטופלים הסובלים מסכרת או מחלות עור נמליץ על בדיקת וטיפול הרופא המתאים על מנת להגיע לניתוח במצב האופטימאלי האפשרי מבחינת מחלות רקע אלו.

למטופלים הנוטלים תרופות לדילול דם נתאים הוראות ספציפיות לגבי הצורך להפסיק או לשנות את הטיפול לקראת הניתוח (ההמלצות שונות ממצב למצב ומתרופה לתרופה).

למטופלים הסובלים מחולשת שרירים נמליץ לעיתים על טיפול פיזיותרפיה לבניית שריר לקראת הניתוח וזאת על מנת לשפר את תהליך השיקום לאחר הניתוח.

 

 

  ↵  חזרה לשירות להחלפת מפרקים

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד