חיפושדלג על חיפוש

תקן בינלאומי למחלקת יילודים ופגים

תקן בינלאומי למחלקת יילודים ופגים

מחלקת היילודים (תינוקות) והמחלקה לטיפול מיוחד ביילוד (פגים ותינוקות הזקוקים לטיפול מיוחד) במרכז הרפואי "וולפסון", זכו בתו תקן בינלאומי ת"י  ISO 9001:2000 ממכון התקנים הישראלי.מחלקת היילודים ב"וולפסון" היא הראשונה בארץ הזוכה בתקן זה, והמחלקה
לטיפול מיוחד ביילוד היא השלישית בארץ.

 

בתמונה: צוות הפגייה עם תעודת תקן איזו צילם ברק נונא

תקן זה מאשר שהמחלקות עומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם לטיפול בתינוקות, תוך התחייבות לאיכות בלתי מתפשרת, הכנסת חידושים מתמידים, ועמידה בבקרות תכופות הן פנימיות והן חיצוניות, כשבטיחות התינוק בראש מעיניהם של המטפלים.

 

ד"ר דוד קהלת – מנהל מחלקת היילודים והמחלקה לטיפול מיוחד ביילוד, סיפר כי בהשקעה רבה של צוות העובדים בכל הדרגות, ובעבודה בלתי נלאית של בדיקות בלתי מתפשרות בכל תחומי הפעילות והסקת מסקנות, נכתבו נהלים מפורטים, האמורים לסייע במתן טיפול מיטבי, כשהם מסתמכים על הידע והניסיון הרב שהצטברו במחלקות במשך השנים.

 

כל הצוות התגייס להבטחת טיפול איכותי ובטיחותי בתינוקות ובפגים, החל מעובדות הניקיון – שכיום מודעות לחשיבות עבודתן למניעת זיהומים, ועד למנהל המחלקה שחייב להמשיך לדחוף לשמירה מירבית על איכות הטיפול, כולל חשיפה לביקורת פנימית וחיצונית, כשלדבריו: "אין שווים יותר ושווים פחות, כולם חוליות חשובות בשרשרת, וכשיש נתק אפילו בחוליה אחת כל השרשרת מתפרקת". ד"ר קהלת הוסיף כי בתקופה זו של מצוקה כלכלית, אין ספק ששיטות ניהול איכותיות, יכולות לסייע בחסכון כספי ובניצול מיטבי של המשאבים המוגבלים.

 

אלי בארי – יו"ר עמותת הידידים של  "וולפסון", שסייעה במימון ההכנה, ההדרכה, מיבדק ההסמכה והתיעוד לקבלת תו התקן, תוך שימוש בכספי תרומות שנאספו ע"י המחלקה והעמותה, אמר כי העמותה רואה בתמיכה במצויינות את אחת המטרות הראויות ביותר לשימוש בכספי תרומות.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון" אמר שהתקן הבינלאומי נתן אישור רשמי לרמה הרפואית והטיפולית הגבוהה שבה מצטיינות מחלקות התינוקות והפגים ב"וולפסון" מזה שנים רבות. ד"ר ברלוביץ שיבח את הרצון הטוב וההשקעה הגדולה "עם כל הנשמה" שגילו כל העובדים במחלקות אלה, ואמר כי הוא בטוח שהם ישמשו דוגמא למחלקות נוספות בביה"ח ללכת בעקבותיהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד