חיפושדלג על חיפוש

דרושים חולי סוכרת

31/05/2009

דרושים מתנדבים למחקר במרכז הרפואי "וולפסון", הבודק את חוש הריח של חולי סוכרת, שעורכים ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת, וד"ר ואסים ואטד  ממחלקת אף-אוזן-גרון.

 

השערת החוקרים היא שיכולת ההרחה עוברת דרך עצב ההרחה באף, ומאחר ועצבים של חולי סוכרת עלולים להיפגע מהמחלה, כפי שמוכר למשל בעצבי כפות הרגליים, ברצונם לבדוק אם גם עצב ההרחה נפגע מהמחלה.

 

ד"ר ויינשטיין הסביר כי לחוש הריח יש חשיבות רבה בהגנה על האדם, כמו היכולת להריח מזון מקולקל, דליפת גז וכו', ופגיעה בחוש הריח עלולה לסכנו.  לדברי ד"ר ויינשטיין, פגיעה בעצב ההרחה איננה מתרחשת ביום אחד אלא בהדרגה, לאורך שנים רבות, כך שחולה הסוכרת מסתגל למצב ובסוף איננו מודע כלל לפגיעה. ייתכן והפגיעה בעצב ההרחה של חולי סוכרת היא הפיכה, אם היא מתגלה בשלבים הראשונים, ומכאן חשיבות המחקר.

 

עורכי המחקר, שקיבל אישור ועדת הלסינקי, זקוקים למתנדבים חולי סוכרת שיעברו בדיקת ריח שאורכה כשעה. במהלכה יתבקשו המתנדבים להריח תרכובות שונות בעלות ריחות שונים ולדרגם בסקאלה שיציגו החוקרים.

 

מתנדבים חולי סוכרת המעוניינים להשתתף במחקר ב"וולפסון", מתבקשים לפנות לטלפון: 050-2775099

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד