חיפושדלג על חיפוש

יום מחקר

7/06/2009

"בדיקת דם פשוטה של רמת הורמון האדיפונקטין, המופרש ע"י רקמת השומן אך נמצא ברמות נמוכות אצל אנשים שמנים, יכולה לנבא תחלואה של כלי דם והופעת שינויים מוקדמים של טרשת עורקים בחולים שמנים"
– עבודת המחקר של ד"ר מרינה שרגורודסקי, מנהלת המרפאה להשמנת יתר, נבחרה לעבודת המחקר המצטיינת של יום המחקר הרפואי השנתי של המרכז הרפואי וולפסון, לזכרו של ד"ר דוריאן פאול.

 

למקום השני והשלישי נבחרו העבודות:

* זיהוי אירועי רפלוקס (החזר מהקיבה לוושט) שמגרים שיעול ותסמינים נשימתיים אחרים בתינוקות וילדים – ד"ר צילי צנגן מהיחידה לגסטרואטרולוגיה ילדים.

* בדיקת יכולת המעבר של אינסולין "לנטוס" דרך השליה. במחקר נמצא כי  אינסולין זה איננו עובר את השליה מצדה האימהי לצדה העוברי, ולכן שימוש באינסולין זה בנשים הרות עם סוכרת הינו בטוח – ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות. 

                                                             

פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מסר כי מחלקות ביה"ח הגישו 26 עבודות ראויות ומעניינות, (כאשר 11 עבודות מאגף נשים ויולדות) מתוכן נבחרו 8 עבודות מצטיינות. פרופ' לוריא הוסיף כי במהלך שנת 2008 היו לרופאי "וולפסון" 120 פרסומים בעיתונות המדעית בארץ ובחו"ל. הוא הודה להנהלה, לחברי הועדה המארגנת ולעמותת הידידים של המרכז על עזרתם.

 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך את הנוכחים והאורחים מהחוץ ואמר כי בית חולים טוב נבחן בשלושה פרמטרים: טיפול רפואי, הוראת סטודנטים ומתמחים, ומחקר אקדמי רפואי. יום המחקר בא להבליט את החשיבות שביה"ח רואה בנושא המחקר, שמקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ומכניס בו חידושים.

 

פרופ' יוסף מקורי - דיקן הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א בירך ואמר כי הוא איננו מחמיץ את ימי המחקר של "וולפסון" בגלל ההערכה למחקרים הנעשים בביה"ח, ומפני שרופאים מ"וולפסון" תופסים תפקידים בכירים ומשמעותיים בפקולטה לרפואה בתחום ההוראה האקדמית.

 

פרופ' אבינועם רכס – יו"ר ועדת האתיקה בהסתדרות הרפואית, נשא הרצאה מרתקת על הנושא: "אמת ושקר במחקר הרפואי, בעל המאה הוא בעל הדעה".

 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עיזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". בהרכנת ראש צויין כי בשבוע שעבר הלכה לעולמה הדה פנאוס – מנהלת העיזבון. חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות התקיימה בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מר אלי בארי – יו"ר עמותת ידידי המרכז.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד