חיפושדלג על חיפוש

היחידה הראשונה בישראל לטיפול בשבץ מוחי

17/08/2009
צילום: ברק נונא

נחנכה היחידה הראשונה בישראל לטיפול בשבץ מוחי, במחלקה הנוירולוגית שבמרכז הרפואי "וולפסון". היחידה שנקראת ע"ש הוריה של זהבה דנקנר – יהודית ונח דוברושין ז"ל, הוקמה בזכות תרומות של זהבה ויצחק דנקנר (הוריו של נוחי דנקנר – יו"ר IDB) ותורם אנגלי, שנאספו ע"י עמותת הידידים של "וולפסון".

 

פרופ'  יאיר למפל מנהל המחלקה הנוירולוגית ומומחה לשבץ מוחי, הסביר כי לראשונה בארץ, יש ב"וולפסון" יחידה ייעודית לטיפול בחולי שבץ מוחי, שמהווה פריצת דרך בטיפול. מדי שנה נפגעים בישראל כ- 15,000 איש משבץ מוחי כשרבע מהחולים אינם שורדים את החודש הראשון ורבים נשארים נכים. למעלה מ- 1,000 איש מהם מגיעים לביה"ח "וולפסון". לדבריו, הטיפול המיידי בשבץ מוחי בשעות הראשונות הוא קריטי ומציל חיים. הטיפול הרב-מקצועי של צוות רפואי ייעודי ומיומן, והמעקב המתמיד אחר שינויים במצב החולה, הינו הגורם העיקרי להפחתת תמותה, צמצום נזקים ונכויות, ושיפור התפקוד העתידי של החולה. פרופ' למפל אמר כי זהו יום חג לא רק לביה"ח אלא בעיקר לציבור הגדול של כחצי מיליון תושבים אותם משרת ביה"ח "וולפסון".

 

הרב יעקב איפרגן "הרנטגן", קבע את המזוזה בפתח היחידה והסביר שמשמעות המזוזה היא – זוז מוות, ובירך ואיחל כי אכן יצליחו להציל אנשים רבים.

 

זהבה דנקנר היתה נרגשת מאד מהמעמד ומהיחידה החדשה שנקראת ע"ש הוריה. היא גוללה באוזני הקהל את תולדות משפחתה השזורים בהיסטוריה של ארץ ישראל. בין השאר סיפרה כי הרצל, בביקורו בארץ, ביקר בבית סבתה בנס ציונה. היא דיברה במלים חמות על אמה יהודית ועל אביה נח שעל שמו נקרא בנה נוחי, והודתה לבעלה יצחק שהגה את רעיון התרומה. זהבה דנקנר ציינה כי הקשר עם ביה"ח וולפסון" נקשר בזכות הידידות ארוכת השנים של המשפחה עם מר אלי בארי – יו"ר עמותת הידידים של "וולפסון".

 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי וולפסון אמר כי בשנים האחרונות נפתחו אפשרויות רפואיות חדשות להמסת קרישי דם במוח ולטיפולים חדשניים אחרים והוא שמח על כי ביחידה החדשה מיישמים את כל החידושים, מה שנותן סיכוי טוב יותר לחולים. ד"ר ברלוביץ הודה למשפחת דנקנר שתרמה, לאלי בארי שדאג לתרומות, לאנשי המחלקה הנוירולוגית ולעובדים רבים בביה"ח שעמלו רבות להקמת היחידה.

 

אלי בארייו"ר עמותת הידידים של המרכז ציין כי זהבה ויצחק דנקנר מלווים את עמותת הידידים ודרכה את ביה"ח "וולפסון" מזה מספר שנים, תמיכה ברוכה לרווחת האוכלוסיה שמקבלת בו שירותים רפואיים. בארי אמר כי למד להכיר את התכונות המיוחדות והאנושיות של זהבה ויצחק והוסיף שזהבה היא "אשת חיל" ויצחק הוא "הכל יכול", והודה להם במלים חמות.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד