חיפושדלג על חיפוש

חידושים בסוכרת

15/11/2009

"סוכרת היא מחלה שאיננה מתבטאת בכאבים ולכן היא יכולה לקנן זמן רב מבלי להתגלות ובינתיים לגרום לנזקים כבדים, זאת הסיבה שצריך לחפש אותה

אמר ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", לקראת ערב ראיונות עם מומחים מ"וולפסון" בנושא: "חידושים בסוכרת כיצד להימנע-להתמודד עם נזקיה", בהנחיית העיתונאי איתן דנציג, שיתקיים ביום שלישי 24.11.09, בשעה 18:00, באודיטוריום העירוני, רח' הדדי 6 בת ים. הכניסה חופשית. 

ד"ר ויינשטיין הסביר שמי שיש לו גורמי סיכון כגון: עודף משקל, כרס, סוכרת במשפחה, לחץ דם גבוה, ערכים גבוהים של כולסטרול ושומנים בדם, אישה שהיתה לה סוכרת הריונית, וכן כל האנשים מגיל 50 ומעלה גם מי שאין לו גורמי סיכון  – כל אלה מוזמנים לעשות בדיקת סוכר בצום, כדי לגלות בשלב מוקדם ככל שניתן, סוכרת או סוכרת סמויה, מה שמאפשר לטפל ולמנוע סיבוכים עתידיים של המחלה. 

משתתפים:

*ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל היחידה לסוכרת, ידבר על חשיבות גילוי המחלה ועל חידושים בטיפול בסוכרת.

*ד"ר דני שפיץ – מהיחידה לסוכרת, ידבר על סיבוכים של המחלה, ןיביא למודעות של חולי הסוכרת שעליהם לחפש ולנטר איברי מטרה כמו: כפות רגליים, עיניים, תפקוד של כליות, לב ומוח, כדי לברר מבעוד מועד בעיות לפני שיתפתחו, מה שיקדים את ההתערבות הטיפולית וישפר את סיכויי הצלחתה. (לדוגמא: יבלת בכף הרגל לפני שהיא מתפוצצת והופכת לפצע).

* רחל שטרית – אחות ביחידה לסוכרת, תסביר את תפקיד האחות ביחידה: קבלת חולים חדשים, הדרכות, בדיקות דם, הסברים על תופעות לוואי, הזרקות וטיפולים.

* נעמי מור – דיאטנית קלינית ביחידה לסוכרת, תדבר על עקרונות התזונה לסוכרתיים: אכילה מסודרת של 3 ארוחות ביום וארוחות ביניים, הימנעות מסוכרים פשוטים, העשרת התפריט בסיבים תזונתיים, מזונות מומלצים לסוכרתיים, ירידה במשקל, פעילות גופנית.

* אסתר מימון – פסיכולוגית קלינית מהיחידה לסוכרת, תדבר על הפן הרגשי של חולי הסוכרת ודרכי ההתמודדות שלהם עם המחלה. 

המראיין - העיתונאי איתן דנציג, הדגיש שמניסיונו, הציבור הרחב צמא למידע רפואי,  וכאן יש לכל אחד הזדמנות לשאול את מיטב המומחים שאלות באופן ישיר, מבלי להיזקק ל"טופס 17".

ד"ר יצחק ברלוביץ– מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי גברה אמנם המודעות לסכנות ולסיבוכים הנגרמים ע"י מחלת הסוכרת, אך עדיין יש לעשות יותר כדי לגלותה בהקדם. בערב ראיונות זה יש לציבור הזדמנות ללמוד מהמומחים כיצד לטפל נכון במחלה נפוצה זו ומה הם החידושים בתחום.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד