חיפושדלג על חיפוש

ירוק ורוגע בבמכון האונקולוגי

4/01/2010

הצבע הירוק בסימן של טבע, איזון, הרמוניה, רוגע וריפוי, היה נושא המפגש בסוף השבוע של סדנת "דיאלוג בצבע", במכון האונקולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון", ביוזמתה של עפרה רביזדה – אחות אחראית של המכון. בסדנה נעשה שימוש בצבע (בכל מפגש צבע אחר) ואיפור, כדי לסייע לחולות בהתמודדות עם מחלת הסרטן. 

המדריכה סיגל לוי שבעצמה חלתה בסרטן והחלימה, מבקשת להביא צבע לחיי החולות ולשמח אותן. היא אומרת שמחלת הסרטן פוגעת באנשים מכל הבחינות, מערערת את הביטחון בגופם ומשנה את הדימוי העצמי שלהם. לדבריה ניתן להשתמש באיפור לשיפור המראה החיצוני, מה שיכול לחולל פלאים בהרגשה הפנימית. 

למפגש הירוק שיוותה לוי אופי של  טבע ומיחזור: יריעות יוטה גדולות ובדים ממוחזרים נתלו על הפרגודים, הרצפה כוסתה בדשא מלאכותי, הוגש אוכל  ירוק – תפוחים, אגסים קיוי מיובש. החולות שהתאספו בחדר נכנסו לאווירה הירוקה והגיבו באנחת רווחה ותחושת נעימות על הרוגע שהחדר שידר להן.  

סיגל לוי עודדה את המטופלות שהתחברו לצבע ממקום אינטואיטיבי, לספר סיפורים וחוויות על משמעות הצבע הירוק בחייהן. לוי נתנה להן עצות איפור שמותאמות לבעיותיהן והסבירה כי למטופלות יש לעתים פנים אדומות בעקבות הטיפולים הכימותרפיים, כאשר קונסילר בצבע ירוק מטשטש את האדמומיות.

היא איפרה את אחת המטופלות והדגימה זאת עליה. המטופלת הפכה מול עיני הנשים בסדנא לבעלת מראה יפה ובריא, מה שהעלה חיוך גדול  על פניה וסחט מחמאות מכל הנוכחות. 

עפרה רביזדה אמרה שהמטופלות נהנו מאד מהמפגש והן מצפות למפגשים עם הצבעים הנוספים. רביזדה הוסיפה כי סדנת "הדיאלוג בצבע" המתקיימת בחסות חברת "אלי לילי", משתלבת במיגוון הטיפולים התומכים המוצעים למטופלים במכון האונקולוגי של "וולפסון" בניהולו של ד"ר יוסף ברנר. מטרתם לסייע  בהתמודדות עם מחלת הסרטן ועם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי. המטופלים מציינים כי הפעילויות הייחודיות משפרות את הרגשתם, מסיחות את דעתם ומנעימות להם את השהות במכון.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד