חיפושדלג על חיפוש

ערוכים טוב לאירוע ביולוגי חריג

18/01/2010
ערוכים טוב לאירוע ביולוגי חריג

המרכז הרפואי "וולפסון" ערוך היטב לטיפול באירוע ביולוגי חריג – זהו המשוב המסכם שביה"ח קיבל מכל הגורמים החיצוניים, כולל אורחים מחו"ל, בעקבות התרגיל הגדול שהתקיים בשבוע שעבר (13-14 בינואר) בהשתתפות "וולפסון" ושני בתי חולים נוספים במרכז הארץ, וכלל את פיקוד העורף, לשכת הבריאות המחוזית, קופות החולים, מד"א, משטרה, ועוד. התרגיל בא לבחון את היערכות בתי החולים למקרה של אירוע ביולוגי מבחינת הציוד, תפקוד הצוותים השונים: רפואי, סיעודי ומשקי. 

בתרגיל קיבל ביה"ח "חולים" אשר "נפגעו" באירוע ביולוגי בלתי מזוהה וטופלו ע"י הצוות הרפואי והסיעודי במיון החירום של ביה"ח, אשר הוכשר במיוחד לקליטתם. ביום הראשון לתרגיל נקלטו כ- 60 "חולים" וביום השני המקוצר כ- 30 "חולים". הצוותים היו ממוגנים בחליפות מיוחדות על מנת לאפשר להם לטפל בחולים המגיעים לביה"ח, ללא חשש להדבקה, עד לזיהויו של מחולל האירוע.  

בתרגיל השתתפו כ- 200 מעובדי "וולפסון" – צוות רפואי, סיעודי ומשקי, בפיקודו של ד"ר בובי גרוס – סגן מנהל ביה"ח והאחראי על שעת חירום, שאמר כי הם התייחסו לתרגיל ברצינות רבה ועשו את עבודתם בשני ימי התרגיל כאילו היה אירוע אמיתי (הלוואי שלא נצטרך). 

התרגיל היה חלק מכנס בינלאומי שהתקיים בארץ באותו זמן בנושא שעת חירום, ובמסגרת זו הגיעו ל"וולפסון" שתי משלחות של אורחים מחו"ל אשר קיבלו הסבר מרופאי ביה"ח על מטרת התרגיל וההיערכות לקראתו, והשקיפו על ביצועו בשטח. 

ביה"ח "וולפסון" קיבל משובים חיוביים ביותר מצד כל הגורמים החיצוניים, על ההכנות וביצוע התרגיל, כאשר כל אחד יודע את תפקידו ומבצע אותו על הצד הטוב ביותר, מה שתרם להצלחתו הרבה. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון" ביקש להודות לכל אחד ואחת מהמשתתפים בתרגיל על ההכנות, ההתייחסות הרצינית וההשקעה הרבה. ד"ר ברלוביץ ציין כי התרגיל נערך תוך שמירה קפדנית על השירות הרפואי למאושפזים בביה"ח.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד