חיפושדלג על חיפוש

יחידה לפסיכולוגיה רפואית

7/02/2010

נפתחה יחידה לפסיכולוגיה רפואית במרכז הרפואי "וולפסון", הנותנת טיפול פסיכולוגי לאנשים עם בעיות ומחלות גופניות, שזקוקים לסיוע נפשי בהתמודדות עם המחלות. השירות ניתן הן למטופלי ביה"ח והן לציבור הרחב, כיוזמה משותפת של "וולפסון" ושל המכללה האקדמית ת"א-יפו השוכנת בסמוך לביה"ח. 

פרופ' רבקה יעקובי – ראש המגמה ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית ת"א-יפו וד"ר נועה ברק – יו"ר החטיבה הרפואית בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל, פסיכולוגיות רפואיות בכירות המנהלות את היחידה, הסבירו כי רבים מהחולים ובני משפחותיהם, זקוקים לסיוע נפשי בהתמודדות עם מחלות כגון סרטן, לב, סוכרת, עור, גסטרואנטרולוגיה, בעיות פריון ועוד. מדובר בהתמודדות עם כאבים, חרדות,  פחדים, בושה, אובדן, דיכאון, קשיים בתקשורת עם הסביבה עקב המחלה ועוד. בנוסף ערוכה היחידה לטיפול במצבים טראומתיים כגון פציעות ותאונות. במקרים רבים אנשים אלה חווים בדידות גדולה כי אין להם עם מי להתייעץ או לחלוק את מצוקתם, וזאת בשעה שעליהם לגייס את כל המשאבים הנפשיים להתמודדות עם מחלתם. 

פרופ' יעקובי הסבירה כי ביחידה נעשה שימוש במגוון טכניקות טיפוליות עדכניות כגון: ביו פידבק, הרפיה, היפנוזה רפואית, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, דמיון מודרך, טכניקות לטיפול בטראומה ועוד. מחקרים שנעשו בתחום מצביעים על כך שהתערבויות  פסיכולוגיות כגון אלה עשויות לסייע בזירוז תהליכי ההחלמה, בקיצור ימי אשפוז, בירידה בצריכת תרופות, ובשיפור ההרגשה. הטיפולים הם אישיים, זוגיים, משפחתיים, או קבוצתיים. 

פרופ' יעקובי  אמרה שאין בציבור די מודעות לתחום הפסיכולוגיה הרפואית, כאשר סיוע יחסית קצר וממוקד, יכול לשפר משמעותית את איכות חייהם של החולים ולהקנות להם כלים להתמודדות עם הבעיות, והוסיפה: "אנשים לא צריכים להישאר לבד בהתמודדות הקשה". 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" בירך על פתיחת היחידה, פרי יוזמה משותפת עם המכללה האקדמית ת"א-יפו, ואמר כי הוא שמח על האפשרות לספק לקהילה גדולה אוזן קשבת למצוקותיה ומענה לבעיותיה. "אנו בביה"ח רוצים להעניק טיפול מלא לחולה, כאשר אנו יודעים כי אין הפרדה בין הגוף לנפש". 

היחידה לפסיכולוגיה רפואית של "וולפסון" פועלת שלושה ימים בשבוע. לקביעת תורים יש לפנות לטל. 03-5028111.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד