חיפושדלג על חיפוש

במותה הצילה חיים של אחרים

28/04/2010

תרומת איבריה של אישה בת 45 שנפטרה, אשר התבצעה במרכז הרפואי "וולפסון", הצילה חייהם של חמישה אנשים ומאור עיניהם של שניים נוספים. האישה הגיעה לביה"ח במצב אנוש, כל הניסיונות להצילה עלו בתוהו ובמהלך האישפוז נקבע מוות מוחי נשימתי. לאה הררי – מתאמת ההשתלות של "וולפסון", פנתה למשפחה בבקשה לתרום את איבריה של האישה, והמשיכה ללוות את המשפחה בשעותיה הקשות.  

צוות היחידה לטיפול נמרץ כללי בניהולה של ד"ר יעל חביב-ידיד, נתן תמיכה רבה למשפחה, כאשר ד"ר חביב-ידיד הגיעה מספר פעמים מהבית בשעות הערב והלילה, על מנת לתת תשובות למשפחה, שנאלצה להתמודד עם משמעות המוות המוחי ועוצמת התוצאות הנובעות מתרומת איברים. 

בנה של האישה - חייל בן 21 - כינס את בני המשפחה, והם החליטו באצילות רבה, ברגע הקשה ביותר עבורם, לקחת אחריות ולהציל חיים. כמו כן הודתה המשפחה ללאה הררי ולעובדת הסוציאלית סיון בוק על התמיכה והליווי האמפטי. 

תהליך ההכנה לתרומת האיברים דרשה מביה"ח התארגנות לוגיסטית מורכבת של גיבוש צוותים רפואיים, שהצליחו תוך זמן קצר להתארגן, כשחלקם הגיעו במיוחד מהבית, כדי לבצע את כל הבדיקות הנדרשות. 

האיברים הושתלו בחמישה חולים אנושים בגילאי 24 עד 63 והצילו את מאור עיניהם של שני אנשים נוספים. הניתוחים התבצעו בששה בתי חולים : 

הלב הושתל בגבר בן 63 במרכז הרפואי שיבא

הריאה הושתלה באישה בת 53 במרכז הרפואי רבין

הכבד הושתל בגבר בן 57 במרכז הרפואי הדסה

כליה ולבלב הושתלו בבן 39 במרכז הרפואי סורסקי (איכילוב)

הכליה השנייה הושתלה בצעירה בת 24 במרכז הרפואי רמב"ם

קרנית הושתלה באישה בת  45  במרכז הרפואי וולפסון

קרנית שנייה הושתלה באישה בת 50 במרכז הרפואי וולפסון. 

ד"ר ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" וממונה על תחום ההשתלות במשרד הבריאות,  עמד על החשיבות העצומה של תרומת איברים להצלת חיי אדם, ושיבח את פעולת כל מי שהיה מעורב בתהליך המורכב בביה"ח, שעשו זאת בנאמנות ובמקצועיות רבה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד