חיפושדלג על חיפוש

ערב הוקרה לפסל יצחק סלומון

3/05/2010
ערב הוקרה לפסל יצחק סלומון

"יופי ובריאות הולכים טוב ביחד, והפסלים שיצחק סלומון תרם לביה"ח וולפסון  מוסיפים יופי למקום שתפקידו לדאוג לבריאות האנשים, ומאפשרים לכל באי ביה"ח לצפות ביצירות אמנות, ועל כך אנו מודים לו" אמר ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", בערב הוקרה לפסל יצחק סלומון שהתקיים בביה"ח בסוף השבוע.  

העיתונאי שלמה נקדימון, חברו מזה שנים רבות של סלומון, אמר כי שמח לבוא לערב ההוקרה, והזכיר כי רוב שנותיו כעיתונאי ב"ידיעות אחרונות" עברו עליו כפרשן פוליטי, אך היה לו בזמנו גם טור בענייני תרבות, וכך זכה להכיר את הפסל יצחק סלומון ואת רעייתו הציירת עמנואלה  - שני אמנים נפלאים. נקדימון אמר כי "סלומון יצא מבטן אמו ומכחול בידו" והזכיר ציוני דרך בדרכו: לימודיו כגרפיקאי בטרנסילבניה, לימודיו בארץ בבי"ס אבני, לימודי הפיסול בפריז, ורשימה ארוכה של תערוכות שבהן השתתף וכן תערוכות שיזם עבור משרד החוץ, כמו תערוכת אמנות ופולקלור אפריקאי. נקדימון ציין את התלמידים הרבים שיצאו מביה"ס לאמנות שסלומון הקים עם אשתו בחולון כשהם דואגים לדור ההמשך, וכן הפרסים הרבים שזכה בהם. נקדימון בירך את ביה"ח "וולפסון" על שזכה בפסליו היפים של סלומון. 

סלומון תרם לביה"ח חמישה פסלים גדולים: שלושה פסלים של עקרב, זבוב ונמלה עשויים יציקות פיברגלס עם ברזל שמוצבים בגינת הפטיו הגדולה של ביה"ח כשהם משתלבים היטב בצמחייה, ושני פסלים לזכר השואה עשויים נחושת המוצבים בפטיו סמוך ומעוררים הרבה תגובות מהצופים.

יצחק סלומון הנרגש הזכיר בדבריו את היותו ניצול שואה, אך ציין שהוא מעדיף לדבר על ריפוי באמצעות אמנות, כי יש לה כוח לרפא חולים, ולכן לדעתו "וולפסון" הוא המקום הראוי ביותר להצבת פסליו. 

לסיום הערב זכו האורחים לסיור וצפייה בפסלים בליווי הסבריו של הפסל, והביעו את התפעלותם מהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד