חיפושדלג על חיפוש

גיל הזהב עם לב זהב

16/05/2010

בתאריך 05.05.10 התקיים ערב התרמה בבית לדיור מוגן "אחוזת ראשונים" ברשל"צ לטובת מחלקת כירורגית ילדים שבמרכז רפואי "וולפסון" חולון. מטרת התרומה הינה רכישת מכשיר רפואי למחלקה.

הקשר עם הבית החל עם שרה צחר, דיירת באחוזת ראשונים, שמתנדבת במחלקת כירורגית ילדים מזה כשנתיים. מיידי יום שלישי שרה מגיעה עם משחקים ועוזרת לצוות הסיעודי והרפואי .היא מלווה את הילדים ומשחקת עימם.

כירורגית ילדים הינה מחלקה רב-תחומית העוסקת בכירורגיה, אורטופדיה, פלסטיקה. בין שלל הפעילויות המחלקה מטפלת בילדי הפרויקט "הצל ליבו של ילד", אשר מובאים לניתוחי לב מצילי חיים ממדינות העולם, ובניהן עירק, רומניה, מולדווה, האיטי, הרשות הפלסטינאית  ועוד.

שרה מאוד נקשרה לילדים המאושפזים, והביעה את רצונה לערוך ערב התרמה למחלקה. טלי שקרצי, מנהלת קהילה ואיכות חיים באחוזה,  פרופ' פרנסיס סרור, מנהל המחלקה, ונאוה גרשון, אחות אחראית, אירגנו את תוכנית הערב.

הרצאה ע"י נאוה, אודות פרויקט "הצל ליבו של ילד" פתחה את האירוע. סקירה על תהליך אשפוז הילדים, מרגע נחיתתם ארצה עד להבראתם לאחר הניתוח. פרו'פ סרור הרצה בנושא השמנת יתר וניתוחי קיצורי קיבה במתבגרים.

לערב המוצלח נירתם אמן הבידור העל חושי יוני גרסין, מטובי אמני הטלפטיה בעולם. יוני התפרסם בתכנית הטלוויזיה "היורש" עם אורי גלר. האומן שילב קטעים של "ראיית הניסתר", כיפוף חוקי טבע מוכרים, ונתן מופע מרתק אל מעבר לדימיון וכח המחשבה. לציין כי יוני מלווה בהתנדבות את המחלקה מזה זמן רב, והוא תרם את הופעתו המרשימה.

דיירי "אחוזת ראשונים" הביעו את התפעלותם מהערב המוצלח ופתחו את ליבם לטובת המחלקה.

קיימת חשיבות רבה בחיזוק הקשר בין המחלקה לבין הקהילה כפי שבא לידי ביטוי בערב שניתרם ע"י דיירי האחוזה.

צוות המחלקה מודה להנהלת "אחוזת ראשונים" על שיתוף הפעולה ההדוק שנעשה דרך המתנדבת, ולאמן העל חושי יוני גרסין. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד