חיפושדלג על חיפוש

לאם ולבן שלום

יולדת בשנות השלושים לחייה, אם לשניים, הגיע לבית חולים בשבוע ה-38 להריונה. אחרי מספר שעות בחדר לידה הבחינו הרופאים בהאטה בדופק העובר והחליטו לבצע ניתוח קיסרי דחוף כדי להציל את חייו. לפתע היולדת הכחילה, התחיל דימום חזק, לחץ הדם שלה ירד והיא איבדה את ההכרה. הצוות חשד שמדובר בסיבוך לידה מסוכן - תסחיף מי שפיר. באמצע הלילה הוזעקו פרופ' אברהם גולן, מנהל אגף נשים ויולדות בבית-החולים וולפסון, פרופ' טיבריו עזרי, מנהל מחלקת ההרדמה, היועץ לקרישת דם ד"ר אשר וינדר - והחל המאבק לחיי האם והעובר. "משמעותו של תסחיף מי שפיר הוא שחומר ממי השפיר זורם לדם וגורם לזיהום", הסביר פרופ' גולן. "שעורי תמותה של נשים במקרים כאלה הם גבוהים ,ואם מצליחים להציל את האישה, לרוב אין ברירה אלא לבצע כריתה של הרחם". בסופו של הניתוח המסובך נולד תינוק שהונשם והתאושש והרחם של האם לא נכרת.

"תודה לאל" ,אמר האב הטרי , "ותודה לכל צוות הרופאים של כל המחלקות שטיפלו באשתי ובבן שלי והצילו אותם".

ד"ר יצחק ברלוביץ,  מנהל בית-החולים אמר: " הסיכויים של אישה לצאת בחיים לאחר אירוע כזה הם נמוכים. הערנות של הצוות ושיתוף הפעולה של הרופאים, של המרדימים ושל האחיות אפשרו להציל את חייה".     

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד