חיפושדלג על חיפוש

כנס ארצי ב-א.א.ג.

2/05/2011
ד"ר יהודה רוט

"באחרונה פיתחנו תכשיר ייחודי שמקל על הטיפול בדלקות אוזניים",
כך בישר ד"ר יהודה רוט, מנהל מחלקת אף-אוזן-גרון וניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי וולפסון, בכנס ארצי של האיגוד הישראלי של רופאי א.א.ג, שהתקיים ביום חמישי האחרון (29.4.11) במרכז הרפואי וולפסון בחולון. בכנס נכחו עשרות רופאים בכירים, בהם ד"ר אבי גולדפרב, ד"ר שגית שושן וד"ר יהב אורון מהמרכז הרפואי וולפסון, רופאים מבתי החולים שיבא וברזילי וכן אחיות וקלינאיות תקשורת.
במסגרת הכנס, ד"ר רוט הציג בהרחבה הפיתוח הישראלי המקורי של חברת 'אוטיק פארמה' והמרכז הרפואי וולפסון; תכשיר ייחודי להקלה על הטיפול בדלקות אוזניים. המדובר בתכשיר אנטיביוטי בתצורת קצף, אותו ניתן לרסס בקלות וביעילות לתוך האוזניים.  ד"ר יהודה רוט: "לשימוש בקצף יתרון בולט מבחינת הנוחות והיעילות, בעיקר בקרב ילדים. התרופה שפיתחנו מבטלת את הצורך בהזלפת טיפות אל תוך האוזן וספירתן, מונעת את דליפת החומר החוצה, והיא ניתנת פעם אחת ביום, במקום פעמיים".  ד"ר רוט ציין כי התכשיר נמצא בניסוי קליני רב-מרכזי, בשיתוף עם בתי חולים נוספים, ועדיין אינו זמין מסחרית.
פיתוח נוסף שהוצג בכנס, הוא דימות של תהליכים במוח בעת הרחה, שמיעה או בליעה – בזמן אמת - באמצעות שימוש בתהודה מגנטית תפקודית (fMRI). ד"ר רוט מסביר: "בזמן ביצוע בדיקת MRI, ניתן כיום לעשות שימוש בידע חדש על מנת להבחין בשדות המגנטיים שבתוך תאי המוח. כשאנחנו מבצעים פעולה מוחית, צריכת החמצן של תאי המוח משתנה. הדבר הזה מודגם על ידי שינוי בפעילות המגנטית שלהם, אשר ניתנת לקריאה כיום".
נושאים נוספים שהוצגו בכנס: גישות כירורגיות לאזורים נסתרים בגרון, באף ובסינוסים, סוגיות בהשתלה של מכשירי שמיעה חדשניים, מאפיינים של טנטון בנפגעים כתוצאה מחשיפה לרעש חזק והשפעת העישון על הצלחת ניתוחי אף.
 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד