חיפושדלג על חיפוש

האם תרופה לחיזוק האון הגברי פוגעת בתפקוד המוח?

פרופ' למפל ופרופ' לורברבוים חקרו ומצאו כי נטילת התרופה ויאגרה פוגעת בתפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי. כעת הם נערכים למחקר דומה על סיאליס.

פרופ' למפל: "אני קורא לתושבי חולון, בת-ים והאזור הנמנים עם קהל היעד של המחקר, להשתתף בו ובכך לסייע בגילוי מדעי פורץ דרך, אשר תוצאותיו יסייעו לקהל גדול של גברים אשר אינם מעוניינים בהפסקת חייהם המיניים".

במהלך השבועות הקרובים ייצא לדרך מחקר חדשני ופורץ דרך בתחום הנוירולוגיה, אשר יבחן את השפעת התרופה סיאליס המסייעת בהגברת האון הגברי, על תפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי. את המחקר מובילים פרופ' יאיר למפל, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי וולפסון ופרופ' מוטי לורברבוים, מנהל המכון לרפואה גרעינית בוולפסון. פרופ' למפל מסביר: "קיימות עדויות לפיהן תרופות להגברת האון הגברי גורמות לתופעות נלוות כגון היווצרות מיגרנה, ולכן הרופאים מעדיפים לא לתת אותן לאחר אירוע לבבי. ממחקר שערכנו לפני מספר חודשים, בו בחנו את השפעת התרופה ויאגרה על תפקוד המוח של גברים שעברו שבץ מוחי, עלה כי בקרב מטופלים שלא עברו שבץ לא היה שינו בתפקוד המוח, ואילו בקרב מטופלים שכן עברו שבץ מוחי, נמדדה ירידה בזרימת הדם באזורים הקשורים לאירוע המוחי. מסיבה זאת, אני ועמיתי פרופ' לורברבוים החלטנו לחקור את השפעת השימוש בתרופה המקבילה, סיאליס, במטרה להקל על אוכלוסייה רחבה של גברים אשר חוו שבץ מוחי ואינם מעוניינים בהפסקת חייהם המיניים". 


פרופ' למפל

פרופ' לורברבוים מוסיף: "גברים אשר ייקחו חלק במחקר, יוכלו לדעת כבר לאחר המפגש הראשון, האם נטילת סיאליס פוגעת בתפקוד המוח שלהם. באמצעות מיפוי מוח מתקדם, ביכולתנו למדוד את זרימת הדם באזורים שונים במוח, ולבחון האם מדובר בקצב זרימה תקין או איטי". לדברי פרופ' לורברבוים, אירוע כמו שבץ מוחי גורם לפגיעה ביכולתם של כלי הדם להתאים את עצמם למצב חדש, ולכן הם אינם יודעים לווסת את כמות הדם העוברת בהם.

פרופ' למפל ופרופ' לורברבוים קוראים לתושבי חולון, בת-ים וערי האזור לפנות אליהם ולהשתתף במחקר פורץ הדרך.


פרופ' לורברבוים

   

    

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד