חיפושדלג על חיפוש

ד"ר אשר וינדר - מנהל חדש במכון להמטולוגיה

ד"ר אשר וינדר

ד"ר אשר וינדר מונה באחרונה למנהל המכון להמטולוגיה במרכז הרפואי 'וולפסון' . ד"ר וינדר, שכיהן עד לאחרונה כמנהל היחידה לקרישת הדם ב'וולפסון', יחליף בתפקידו את פרופ' אליעזר רחמילביץ', אשר כיהן כמנהל המכון במהלך 11 השנים האחרונות.

ד"ר אשר וינדר (53) גדל והתחנך ברמת גן והשלים את לימודי הרפואה באוניברסיטת תל-אביב. ד"ר וינדר התמחה ברפואה פנימית בביה"ח 'בלינסון' ובהמשך התמחה בהמטולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב.

ד"ר וינדר שרת בצה"ל במסגרת העתודה האקדמית והיה רופא גדודי ורופא חטיבתי, וכן שרת במפקדת קצין הרפואה הראשי בתפקידים שברובם עוסקים במחקר ופיתוח ובהתוויית מדיניות רפואית ברמה הארצית. כמו כן, ד"ר וינדר היה מיוזמי הקמת צוות 'טיפול מגפות' (צט"מ) של משרד הבריאות, היה מרכז פעילותו וכיום הוא ממשיך לכהן כחבר בצוות זה, כמו גם בגופים נוספים של משרד הבריאות.

עם סיום ההתמחות בהמטולוגיה, ד"ר וינדר נסע לארצות הברית, שם השתלם ועבד במחלקה להמטולוגיה היוקרתית של אוניברסיטת 'קורנל' בניו-יורק. עם חזרתו, ד"ר וינדר יסד את היחידה לקרישת הדם במרכז הרפואי 'וולפסון' שהוא עומד בראשה גם היום. במהלך תקופת פעילותו ב'וולפסון' ד"ר וינדר הקים שרות קליני ומעבדתי לאבחון וטיפול במחלות המטולוגיות המתבטאות בהפרעות קרישה, וכן ייסד את 'קבוצת העבודה הישראלית למחלת ה- ITP' (חוסר בתרומבוציטים) ועומד בראשה. ד"ר וינדר השתתף במחקרים קליניים רבים ויצר קשרי עבודה קרובים עם עמיתים מרחבי העולם. ד"ר וינדר ממשיך ללמד סטודנטים לרפואה - הן באוניברסיטת תל אביב והן במהלך התמחותם בבית החולים, ואף נבחר כמרצה מצטיין של הפקולטה לרפואה בתל אביב.

ד"ר וינדר הוא חבר באיגוד האמריקאי ובאיגוד האירופאי להמטולוגיה, וחבר באיגוד הבינלאומי לקרישת הדם. ד"ר וינדר כיהן כגזבר החברה הישראלית לקרישה ועד לאחרונה כיהן כמזכיר האיגוד הישראלי להמטולוגיה ולעירויי דם, והינו הגורם המקצועי האחראי מטעם האיגוד להוספת תרופות בתחום ההמטולוגיה והקרישה לסל שרותי הבריאות. לזכותו נזקפו הצלחות רבות בנושא.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד