חיפושדלג על חיפוש

תרופה לאלצהיימר?

22/02/2012

"בקרוב נתחיל בביצוע מחקר פורץ דרך, שמטרתו למצוא טיפול תרופתי למחלת האלצהיימר. לא טיפול בסימפטומים של המחלה, כפי שהיה נהוג עד היום, אלא טיפול במחלה עצמה, במטרה להפסיק אותה לחלוטין". כך אמר אתמול פרופ' יאיר למפל, מנהל מחלקת נוירולוגיה במרכז הרפואי וולפסון, בערב בריאות של 'וולפסון' שנערך בהיכל תרבות בבת-ים, בהנחיית איתן דנציג.

פרופ' יאיר למפל

פרופ' למפל הסביר ליושבים באולם כי מחלת האלצהיימר (דמנציה, שיטיון) הינה המגיפה של העשורים הבאים, שכן התחזיות הן כי עד שנת 2030 שיעור הסובלים מהמחלה יזנק עד פי 4 ביחס להיום. "שתי הסיבות העיקריות לכך הן הזדקנות האוכלוסייה מחד, והנטייה לאמץ פחות ופחות את המוח מאידך", הסביר פרופ' למפל. "היום אנשים נעזרים יותר ויותר במחשבים, בתכנות ניווט, אפליקיה ועוד, דבר שלא מאפשר להם להפעיל את המוח כפי שאימצו אותו בעבר".

ביחד עם פרופ' למפל, ישב פרופ' מוטי לורברבוים, מנהל המכון לרפואה גרעינית ב'וולפסון', אשר הסביר לקהל כי כיום ניתן לבצע אבחון של המוח באמצעות בדיקת מיפוי מוח מתקדמת, אשר מצלמת את המוח מכל הזווייות ב-360 מעלות, וכך יוצרת תמונה תלת מימדית ברורה.

פרופ' מוטי לורברבויים         

"במקרה הצורך, חשוב לדרוש את הבדיקה הזאת מהרופא שלכם", אמר פרופ' לורברבוים, וציין כי לצערו עדיין לא כל הרופאים מפנים את מטופליהם לבדיקה זו, "שהיא אמינה מאוד ואינה פוגעת ברקמות הגוף של המטופל".

כמו כן, בערב הבריאות בבת-ים  נכחו ד"ר אירינה בריסקמן, פסיכיאטרית המרכז הרפואי וולפסון וצילה ויידברג, מנהלת השירות הסוציאלי של ביה"ח, אשר התייחסו להיבטים המנטאליים של ההתמודדות עם מחלת האלצהיימר. לדיבריהן, חשוב ללוות את המטופלים, אשר עם גילוי המחלה עולים בהם פחדים, וחשב לא פחות ללוות את בני המשפחה הקרובים, אשר לא פעם חווים טראומה עם גילוי המחלה אצל יקיריהם.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד