חיפושדלג על חיפוש

אות 'יקיר שירות המדינה' לד"ר ברלוביץ

27/02/2012
אות 'יקיר שירות המדינה' לד"ר ברלוביץ

ועדת השיפוט לבחירת מקבלי אות 'יקיר שרות המדינה' בחרה בד"ר יצחק ברלוביץ' , מנהל מרכז רפואי ע"ש א. וולפסון, לקבל את האות, אשר מוענק לו הערב במוזיאון ארצות המקרא בירושלים. הוועדה התרשמה מהישגיו ומתרומתו של ד"ר ברלוביץ' למערכת הבריאות בישראל, אשר מבטאים בגישה מקצועית, כושר ניהולי, מסירות רבה ויכולת אישית גבוהה.

אות 'יקיר שרות המדינה' מוענק לעובדים  ותיקים בשרות המדינה, אשר צברו מעל 25 שנים בשרות המדינה, ואשר תרמו לה תרומה משמעותית ומיוחדת. הבחירה בד"ר ברלוביץ' נעשתה לאחר שמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, המליץ בחום על ד"ר ברלוביץ' כמועמד ראוי לקבלת האות, בשל תרומתו הגדולה לקידום מערכת הבריאות בישראל ושיפור איכות הטיפול המוענק לאוכלוסיית המדינה כולה.

פרופ' רוני גמזו: "כמנכ"ל משרד הבריאות בהווה, אני מייצג את כל מנהלי המשרד לדורותיו והמנהלים במערכת הבריאות, בהמלצה להעניק לד"ר ברלוביץ' את האות".

ד"ר ברלוביץ' כיהן במספר תפקידים בכירים במהלך שירותו בשירות המדינה, במשרד הבריאות, בהם ראש מינהל רפואה במשרד הראשי, משנה למנכ"ל משרד הבריאות וראש חטיבת הבריאות.

במהלך שירותו במשרד הבריאות ד"ר ברלוביץ' נשא בעול הניהול השוטף של האספקטים הרפואיים של המערכת, פיתח יוזמות מרובות בתחום שיפור איכות הטיפול, מערכות התמחור והבקרה, הסטנדרטים הרפואיים וכן בתחום הטיפול באירועים חריגים.

בתפקידו כראש מינהל הרפואה ומשנה למנכ"ל, שימש ד"ר ברלוביץ' כמנהל ועדות ערר לחו"ל. במסגרת פעילותו הוא רתם את מיטב הרופאים המומחים בתחומי הרפואה לטיפול וקביעת זכאות לטיפול רפואי מציל חיים בחו"ל.

ד"ר ברלוביץ' היה שותף פעיל ליוזמת החקיקה של חוק ביטוח בריאות ממלכתי אשר נכנס לתוקפו בינואר 1995. החוק קבע את הזכות של תושבי מדינת ישראל לקבלת שירותים רפואיים. ד"ר ברלוביץ' פעל לגיבוש הצעת החוק, אשר התבססה על עקרונות חברתיים של צדק, שוויון ועזרה הדדית. תרומתו הרבה לקידום החקיקה הייתה אחד ההישגים הגדולים ביותר של מערכת הבריאות ומדינת ישראל.

זאת ועוד, ד"ר ברלוביץ' הוביל את הפרויקט של היערכות מערכת הבריאות לטיפול בחולי שחפת, וכן הוביל את תהליך קליטת הרופאים מברה"מ לשעבר בשנות ה-90.

החל משנת 2006 מכהן ד"ר ברלוביץ' בתפקידו הנוכחי כמנהל המרכז הרפואי 'וולפסון' שבחולון. בזכות יכולותיו הניהוליות הגבוהות ומקצועיותו, ד"ר ברלוביץ' הצליח להובילו ולקדמו במגוון תחומים והיבטים. כך, למשל, במסגרת פעילותו ב'וולפסון' קידם וחיזק פעילויות ייחודיות כמו שיתוף פעולה עם עמותת "הצל ליבו של ילד", המביאה לישראל מדי שנה מעל 250 ילדים מארצות העולם השלישי, לניתוחי לב מצילי חיים ב'וולפסון'. בנוסף, ד"ר ברלוביץ' יזם את שיתוף הפעולה של ביה"ח עם ארגון "בטרם", העוסק בבטיחות ילדים בתחום הבית ובשעות הפנאי.

ד"ר ברלוביץ' יזם את הקמתו של אתר האינטרנט "שווה בדיקה", אשר הוקם במטרה להרחיב את המודעות הציבורית לבריאות מונעת. האתר מאפשר לכל אזרח להזין פרטים אישיים בסיסיים שלו, במטרה לקבל במהירות וביעילות את פירוט הבדיקות שמומלץ לו לעבור.

ד"ר ברלוביץ' הנו חבר במועצת הבריאות ע"פ חוק בריאות ממלכתי מאז הקמתה, יו"ר המועצה הלאומית לבטיחות בית ופנאי, היה בצוות ההקמה של וועדת סל שירותי הבריאות ("סל התרופות") וכמו כן הוא יזם והקים את מערכת הדיווח היומית לתפוסה בבתי חולים בישראל, אשר על פיה מתבצע הדיווח עד היום. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד