חיפושדלג על חיפוש

כנס רפואי: הפרעות קשב וריכוז ונהיגה

לראשונה בישראל: כנס רפואי יבחן את הקשר בין הפרעת קשב וריכוז (ADHD) לבין נהיגה.הכנס יתקיים במרכז הרפואי 'וולפסון' ב-14 ביוני (יום ה') והינו פתוח לקהל.הכנס, בשיתוף עם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, יתייחס בין היתר לנושא יכולות הנהיגה של בני נוער הסובלים מבעיות קשב וריכוז; הקשר בין שינה, הפרעות קשב ונהיגה בקרב מבוגרים, ועוד.

ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ, רופאה נוירולוגית בכירה, המרכז הרפואי 'וולפסון': "הפרעת קשב וריכוזפוגעת בכ-5-7% מהאוכלוסייה הצעירה, כאשר במעל מחצית מהם ההפרעה נמשכת עד לגיל המבוגר. הצרה היא שבגיל המבוגר כ-50%  מהם נשארים לא מאובחנים, ולכן גם לא מטופלים". עוד אומרת ד"ר אנקה: "הפרעת קשב וריכוז פוגעת בתפקוד החושים הבסיסיים, בהם ראייה ושמיעה, ולכן תפקודו הבסיסי של נהג הסובל מהפרעת קשב וריכוז אינו טוב, ומכאן עולה כי רמת הסיכון של מעורבות בתאונה עולה".
לדבריה של ד"ר אנקה, לפי הסטטיסטיקה, נמצא כי בארה"ב נוער הסובל מהפרעת קשב וריכוז מעורב פי 4 בתאונות דרכים. לעומת זאת, בקרב בני נוער המקבלים טיפול תרופתי להקלה בהפרעת הקשב והריכוז, נמצא כי מספר התאונות פחתו בכ-70%. "זאת ועוד, דיאטה נכונה – ללא סוכרים וחומרים משמרים, ובניית הרגלים של חיים בריאים, לרבות שינה רציפה ואיכותית, הם בעלי השפעה מכרעת על הנהיגה".

פרופ' יוסף ריבק, מנהל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים: "מערכות הקשב והריכוז של הנהג הינן תפקודים חיוניים לבטיחות הנהיגה שלו.הפרעות קשב וריכוז נמצאו כגורמי סיכון בנהיגה, אשר קשורים עם ביצוע עבירות תנועה, מעורבות בתאונות והיפגעות בתאונות.טיפול תרופתי ארוך טווח נמצא כמסייע במידה משמעותית להגברת הקשב והריכוז באופן אחיד כל היממה וכך מסייע לשליטה טובה יותר בביצועי הנהיגה". 

פרופ' יאיר למפל, מנהל המחלקת הנוירולוגיה במרכז הרפואי 'וולפסון': "לאור העובדה כי אוכלוסייה הסובלת מ-ADHD מאופיינת גם באחוז גבוה של תאונות באופן יחסי, מודעות לקיום ההפרעה וטיפול בה, הן בהיבט הפיזיולוגי והן בהיבט הנפשי, בהכרח יוביל להקטנת מספר תאונות הדרכים".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד