חיפושדלג על חיפוש

פרופסורה לד"ר טלי שגיא

26/04/2006

פרופ. טלי שגיאפרופ' טלי שגיא – מומחית לנוירולוגית ילדים, מחלות מטבוליות ורפואת ילדים, המנהלת את היחידה לנוירולוגיה ילדים במרכז רפואי "וולפסון", קיבלה מינוי לדרגת פרופסור-חבר ברפואת ילדים, בביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל-אביב. 

בנוסף למרפאה הנוירולוגית הרגילה המטפלת בעיקר באיחור התפתחותי, הפרעות קשב והפרעות למידה, אפילפסיה וכאבי ראש, פועלות במסגרת היחידה 6 מרפאות יחודיות, רב תחומיות, אליהן מגיעים חולים מכל הארץ:

מרפאת מ.ג.ן – מרפאה לאבחון וטיפול בילדים עם הפרעות נוירולוגיות מורכבות ורב מערכתיות, גנטיות ומטבוליות.

המרפאה לנוירולוגיה של העובר – ייעוץ ואבחון נוירולוגי-גנטי טרום לידתי של מומים במוח העובר, בשיתוף עם ד"ר גדי מלינגר וד"ר דורית לב.

המרפאה להפרעות תנועה בילדים– מרפאה המתמחה באבחון וטיפול בהפרעות תנועה לא רצוניות, כגון: טיקים, כוריאה, דיסטוניה.

מרפאה למחלות עצב- שריר בילדים– מאבחנת בעזרת השיטות החדישות ביותר מחלות שריר ומציעה טיפולים בהתאם לפרוטוקולים בינלאומיים.

מרפאה לחולי אפילפסיה קשים– אבחון על ידי EEGעם וידאו וטיפול בחולים עם פרכוסים בלתי נשלטים, בתרופות ובטכנולוגיות החדישות ביותר.

מרפאה לרפואה משלימה– מטפלת בשיטות של הרפואה הסינית (שיאצו, טוינה, צמחי מרפא) בילדים עם בעיות נוירולוגיות והתנהגותיות. 

פרופ' שגיא ציינה כי המרפאות ב"וולפסון" משרתות אוכלוסיה מכל הארץ, עקב הידע הרב שנצבר והתמחות המרפאות בבעיות רבות ומורכבות בתחומים של התפתחות ילדים ומחלות נוירולוגיות בילדים.  

פרופ' שגיא הוסיפה שכיום חלה התקדמות רבה בהבנתן ואבחונן הגנטי של מחלות נוירולוגיות מורכבות וניתן היום לתת יעוץ גנטי מהימן במקרים רבים. יש גם התקדמות בשיטות הטיפול, עם כניסה לשוק התרופות של תרופות לאפילפסיה ואף טכניקה חדשה של גירוי עצב הוגוס לעצירת פרכוסים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד