חיפושדלג על חיפוש

מרפאה חדשנית לטיפול בעייפות נוירולוגית

13/06/2006

המחלקה לנוירולוגיה של המרכז הרפואי "וולפסון", פתחה מרפאה חדשנית לטיפול בעייפות נוירולוגית, במסגרת מרפאות החוץ של ביה"ח, בניהולם של ד"ר יאיר למפל וד"ר רונית גלעד. 

ד"ר יאיר למפל – סגן מנהל המחלקה הנוירולוגית ב"וולפסון" הסביר שעייפות נחשבת לאחד הגורמים העיקריים לפגיעה בכושר העבודה ובאיכות החיים. עייפות שאין לה סיבה חיצונית, כשגם מנוחה איננה פותרת אותה והיא נמשכת לאורך זמן, היא מצב שזקוק לבירור רפואי. המרפאה שנפתחה, מתמקדת בעייפות הנובעת ממחלות נוירולוגיות כמו: טרשת נפוצה, פרקינסון, מחלות שרירים ושבץ מוחי, כשיותר ממחצית מחולים אלה סובלים ממנה. ד"ר למפל הסביר שהעייפות היא בעיה מרכזית המגבילה את החולים הנוירולוגים, בנוסף למוגבלות הפיזית שלהם. ההיבט הזה נדחק הצידה במשך שנים ולא זכה לתשומת הלב הראויה, לכן המרפאה לעייפות נוירולוגית ב"וולפסון" עונה על צורך אמיתי.  

ד"ר רונית גלעד הסבירה שבמרפאה בודקים את החולה כדי לאבחן את העייפות ודרגתה ולשלול דיכאון ובעיות ריכוז, הפרעות בשינה והפרעות קשב וריכוז. חולים שהוגדרו כסובלים מעייפות כרונית עוברים:

  • - בדיקות דם ייחודיות.
  • - מבחני הבנה וזיכרון.
  • - בדיקת אולטרה-סאונד של זרימת דם תוך-מוחית.
  • - בדיקה של מערכת העצבים האוטונומית.
  • - במידת הצורך משולבים בדיקה לסחרחורת וייעוץ פסיכיאטרי.  

הטיפול כולל הדרכה פיזיותראפית וטיפול תרופתי. ניתן גם לקבל טיפול בהיפנוזה. כמו כן יינתנו במסגרת המרפאה הרצאות בנושא זכויות החולה. ד"ר גלעד אמרה שלאחר הטיפול שמותאם לכל חולה, תהיה ביקורת מעקב אחר מצבו של החולה כדי לעמוד על יעילות הטיפול. 

לדברי ד"ר גלעד המרפאה בבי"ח "וולפסון" ממקדת את מירב תשומת הלב בבעיית העייפות, כדי להיטיב עם החולים בהיבט זה, במסגרת כל המחלות האחרות מהן הם סובלים. ד"ר למפל אמר שחשוב לטפל בעייפות, שפוגעת קשות בחולים הנוירולוגים, כדי לשפר את יכולתם התפקודית ואת איכות חייהם.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד