חיפושדלג על חיפוש

ניתוחים בויעוד חזותי מישראל להודו

 

פרופ' אברהם גולן – ראש אגף נשים ויולדות
במרכז הרפואי  העביר בזמן אמת, בויעוד
חזותי (וידיאו קונפרס), ניתוחים אנדוסקופיים שביצע בתוך הרחם (ללא חתך חיצוני) בשלוש נשים, אל כנס רפואי בינ"ל גדול שהתקיים בסוף השבוע בהודו. זהו כנס הודי-צרפתי על גינקולוגיה אנדוסקופית, אולטרה-סאונד ופוריות, עם כ- 1,500 רופאים.


 


פרופ' גולן, שהוא מומחה מהשורה הראשונה לניתוחים גינקולוגים אנדוסקופיים, נתבקש ע"י מארגני הכנס להעביר בשידור חי מחדריהניתוח ב"וולפסון" את הניתוחים הללו עם הסברים לכל באי הכנס. 
 
הניתוח האחד היה באשה בת 51 עם דימומים קשים - כרתו לה את רירית הרחם, באשה שניה בת 42 עם שרירן (מיומה) שמילא את כל חלל הרחם וגרם לדימומים והפריע לה להרות – הוצא השרירן כולו מבלי לפגוע בדפנות הרחם, באשה שלישית בת 44 עם פוליפ גדול בחלל הרחם, שרצתה לשמר את הפוריות שלה – הפוליפ הוצא בשלמותו.  הניתוחים הללו בוצעו בהצלחה, ללא חתך חיצוני ומבלי לפגוע ברחם. לאחר מספר שעות שוחררו הנשים לבתיהן. השתתף בניתוחים ד"ר רון שגיב.
 
פרופ' גולן היה במהלך הניתוחים בקשר אודיו-ויזואלי רציף עם באי הכנס בהודו, הם שאלו שאלות וקיבלו הסברים. באי הכנס הגיבו בשביעות רצון רבה ואף ציינו כי הניתוחים היו לדבריהם "אלגנטיים".
 
פרופ' גולן ביקש להדגיש כי ניתוחים אנדוסקופיים כאלה חוסכים כריתות רחם מרובות, ובאגף נשים ויולדות ב"וולפסון" הצטברו ניסיון רב ומיומנות גבוהה בתחום.
 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד