חיפושדלג על חיפוש

רופאים מרדימים מבולגריה בהשתלמות ב"וולפסון"

רופאים מרדימים מבולגריה עוברים בימים אלה השתלמות במחלקת ההרדמה במרכז הרפואי , במסגרת פרויקט חינוכי למדינות מזרח אירופה ואפריקה, של האיגוד העולמי להרדמה השייך לארגון הבריאות העולמי.

במסגרת זו כבר הגיעו ל"וולפסון" רופאים מסלובקיה, רומניה ומולדובה, ובחודש הבא יגיעו מקניה וסרביה. מחלקת ההרדמה של "וולפסון" היא היחידה בישראל שמשתתפת בתוכנית בינ"ל זו.

שלישי משמאל (בין שתי הרופאות): ד"ר טיבריו עזרי - מנהל מחלקת ההרדמה.
מימין: ד"ר ואדים חזין, סגן המנהל, עם 4 רופאים מבולגריה.          
לדברי ד"ר טיבריו עזרי – מנהל מחלקת ההרדמה ב"וולפסון", הרופאים הללו לומדים נושאים שאין בארצותיהם כמו: הרדמה בניתוחי לב עם דגש על ניתוחי לב ילדים, צנתורי ילדים, טיפול נמרץ כללי וילדים, הרדמה מיילדותית אפידוראלית, טיפול פולשני בכאב כמו השתלת מגרי חוט השדרה, טיפולים שונים תחת רנטגן ועוד. 

הפרויקט נעשה בשיתוף עם פרופ' גבריאל גורמן – יו"ר המרכז הלאומי להשתלות ופרופ' אמריטוס מאוני' בן-גוריון, שהיה היוזם המקורי של הפרויקט. כמו כן,

הקשר עם מחלקת ההרדמה במרכז הרפואי "וולפסון" נוצר בעקבות הרצאות שהעביר ד"ר עזרי בארצות כמו: רומניה, הונגריה, מולדובה וסלובניה, במסגרת ארגון הבריאות האירופי, ולאחר שהמחלקה נבדקה ונמצאה מתאימה. לאור הצלחת הקורס, נוצרה ב"וולפסון" רשימת המתנה ארוכה לשנים הבאות. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי - אמר שהשתלמות הרופאים במחלקת ההרדמה, מצטרפת להשתלמות רופאים מארצות העולם השלישי במסגרת פרויקט "הצל ליבו של ילד", ולרופאים פלשתינים המתמחים במחלקות שונות של "וולפסון", ועמד על החשיבות ההומניטארית של השתלמויות רפואיות אלה התורמות לרפואה מתקדמת ומצילת חיים בארצות אלה, לצד הצגת פניה היפות של ישראל.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד