חיפושדלג על חיפוש

השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח

למחקר הבודק השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח, הנערך במחלקה הנוירולוגית דרושים משתתפים.

ד"ר יאיר למפל – מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי "וולפסון" ומומחה בתחום השבץ המוחי, ופרופ' מוטי לורברבוים – מנהל המכון לרפואה גרעינית ב"וולפסון" ומומחה להדמיית מוח גרעינית, עורכים מחקר שבודק את השפעת הויאגרה על כלי הדם במוח של אנשים עם גורמי סיכון לשבץ מוחי כמו: סוכרת ויתר לחץ דם, ושל אנשים שכבר עברו שבץ מוחי.

הויאגרה בנויה על העיקרון של הרחבת כלי הדם, כולל באבר המין. במחקר ב"וולפסון" מבקשים לבדוק האם נטילת התרופה גורמת לשינויים בזרימת הדם למוח, באנשים עם גורמי סיכון ולאחר אירוע מוחי. תוצאות המחקר יבהירו האם יש צורך בהתייחסות שונה לנטילת הויאגרה של אנשים אלה.

המחקר שקיבל את אישור ועדת הלסינקי, כבר החל להתבצע ב"וולפסון" עם מספר אנשים. משתתפי המחקר נוטלים ויאגרה ואח"כ עוברים מיפוי מוחי לבדיקת זרימת הדם למוח. משתתפי המחקר מקבלים את תוצאות הבדיקה מיד לאחר שהם מבצעים אותה. 

החוקרים מעוניינים באנשים נוספים, מכל הארץ, שרוצים להשתתף במחקר זה.ניתן לפנות לד"ר יאיר למפל, המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי "וולפסון", בטלפון: 03-5028513.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד