חיפושדלג על חיפוש

לרדת במשקל בגיל צעיר כדי לגדול כאנשים בריאים

23/04/2007

היחידה לסוכרת  פותחת סדנא לירידה במשקל שתחולק לשתי קבוצות: ילדים בגילאי 8-10 ובני נוער בגילאי 11-16, שהתחילו לפעול ביום רביעי 2.5.07 ב"וולפסון" ותימשכנה 3 חודשים. 

הסדנא שתתקיים פעמיים בשבוע תכלול:

  • אימון גופני עם מאמנת הכושר עדי אלופי, כאשר האימון מותאם במיוחד לילדים ולמתבגרים עם עודף משקל, שבד"כ מתרחקים מכל פעילות גופנית
  • פגישות עם הדיאטנית המוסמכת נעמי מור, שתלמד את עקרונות התזונה הנכונה  ותדריך לשינוי הרגלי אכילה, למידת קריאת תוויות מזון, בישול ארוחות בריאות  וטעימות ועוד
  • פגישות עם הפסיכולוגית אסתר מימון, מומחית לטיפול באמנות, שתקיים עם   הילדים והמתבגרים פעילות אמנותית מהנה ויצירתית, שתאפשר להם לבטא את   רגשותיהם ותחזק את ביטחונם העצמי. ההורים יוזמנו לשיחה פעם בחודש. 

במסגרת הסדנא יבוצעו מעקב משקל שבועי, מדידת אחוזי שומן, בדיקות דם, וכן תערכנה בדיקות מקיפות להערכת קיום טרשת עורקים, בתחילת הסדנא ובסיומה. 

ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל המרפאה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האיגוד הישראלי לסוכרת, אמר שפעם אנשים היו מתים מטיפוס, שחפת, דבר וצרעת, ואילו כיום הסיבה העיקרית למוות, בעולם המערבי, היא טרשת העורקים. תהליך זה מתחיל כבר מינקות ולכן חייבים להקפיד על תזונה נכונה כבר מהגיל הרך. ד"ר ויינשטיין הסביר שחשיבות הסדנא לירידה במשקל ב"וולפסון" היא בחינוך המשתתפים לאורח חיים בריא כבר בגיל צעיר, מה שיכול לסייע להם לגדול כאנשים בריאים ובעקיפין להקנות הרגלים נכונים גם לבני משפחותיהם.  

נעמי מור – דיאטנית ומנהלת הסדנאות, סיפרה כי ב"וולפסון" נוכחו לדעת שיש הצלחות יפות של ירידה במשקל אצל אותם ילדים ובני נוער שזכו לתמיכה ולשיתוף פעולה של ההורים ושאר בני המשפחה, בשינוי הרגלי הצריכה והבישול בבית (בלי: חטיפים, ממתקים, משקאות קלים וטיגונים), וכשהילדים הגיעו לתובנה שפעילות גופנית ממריצה את הירידה במשקל וגורמת להם להרגיש טוב עם עצמם. 

להרשמה ומידע נוסף, ניתן לפנות לדיאטנית נעמי מור  050-6368369.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד