חיפושדלג על חיפוש

הזהרו מחלב

17/05/2007

יותר מ – 70% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל, סובלים מחוסר באנזים הלקטאז שמפרק חלב ולכן, לקראת חג השבועות, מזהיר ד"ר ישי רון – מנהל היחידה להפרעות בתנועתיות מערכת העיכול , מהפרזה באכילת מוצרי חלב או בשתיית חלב, מחשש לכאבי בטן, נפיחות ושלשולים. 

ד"ר רון הסביר כי בחלב וברבים ממוצריו יש תכולה גבוהה של לקטוז - סוכר החלב, שאינו נספג במערכת העיכול אצל מי שחסרים את אנזים הלקטאז המפרק אותו. בהגיע סוכר החלב למעי הגס הוא מפורק ע"י חיידקי המעי וגורם לסימפטומים האופייניים. ד"ר רון ציין כי ניתן לאכול גבינות צהובות, גבינת קוטג', חלב דל לקטוז וחמאה, שבהם תכולת הלקטוז היא נמוכה וכן יוגורטים המכילים אנזימים שמייצרים את אנזים הלקטאז עבורנו. מומלץ לאכול את מוצרי החלב עם מאכלים אחרים כדי למנוע, במידת האפשר, את הופעת הסימפטומים.  

ד"ר רון ציין שפרט להימנעות ממוצרי חלב, קיים גם תחליף של אנזים הלקטאז כתוסף מזון (כמו: לקטזין או לקטאייד), מה שיכול להקל על האנשים ולאפשר להם ליהנות מאכילה (מדודה) של מוצרי חלב בחג.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד