חיפושדלג על חיפוש

תחנת הרכבת "וולפסון"

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" ועפר לינצ'בסקי – מנכ"ל רכבת ישראל, סיכמו על קידום פרויקט משותף לחיבור תחנת הרכבת החדשה שנבנית – תחנת "וולפסון", לבית החולים הנמצא במרחק של כ- 50 מטר. הפרויקט יכלול הקמת חניון תת-קרקעי וחיבור בין התחנה לביה"ח, שיוכל לשמש גם בי"ח לשעת חירום.  

בימים אלה רכבת ישראל סוללת תוואי רכבת חדש מתל אביב דרום ועד לראשון לציון מערב. קו הרכבת באורך 9.2 ק"מ, צפוי להיפתח בעוד כשלוש שנים ויכלול תחנה בצמוד לביה"ח "וולפסון". הקו החדש יחבר את התחנות שייבנו כולל תחנת "וולפסון", לרשת המסילות הארצית מצפון לדרום. 

בפגישה הוחלט על הקמת צוות משותף לרכבת ישראל ולביה"ח "וולפסון" שיטפל, בתיאום עם עירית חולון, במספר נושאים בעלי עניין משותף:

1.      בסמוך לתחנה יוקם חניון תת-קרקעי, שישמש הן את באי ביה"ח והן את נוסעי הרכבת. בחניון יונחו פסי אספקה לחמצן, ואקום, חשמל ועוד, כך שניתן יהיה להשתמש בחניון התת-קרקעי כבית חולים לשעת חירום. מימון החניון יעשה בשיטת ה – BOT(בניה, הפעלה והעברה).

2.      מעלית תחנת הרכבת תותאם לנשיאת אלונקות, כך שבעתיד ניתן יהיה להשתמש ברכבת לצורך פינוי חולים ופצועים.

3.      עובדי ביה"ח יוכלו להשתמש בכרטיס מגנטי שיוכן עבורם, גם לצורך כניסה לרכבת במחיר מוזל. דבר זה יאפשר לעובדים רבים של ביה"ח להגיע לעבודה ברכבת ולא ברכבם הפרטי, מה שיתרום הן לנוחותם והן להפחתת העומס בכבישים.

4.      ייפתח שער מיוחד של ביה"ח קרוב ככל האפשר לתחנת הרכבת והמעבר בין ביה"ח לרכבת יהיה מקורה, לנוחות הנוסעים. 

ד"ר ברלוביץ הביע את שביעות רצונו מהפגישה הפורייה ואמר כי הוא רואה חשיבות רבה בהקמת תחנת הרכבת "וולפסון" עם החניון התת-קרקעי, הן מבחינת הגברת הנגישות לביה"ח, הן בגלל התוספת המשמעותית של מקומות חנייה לבאי ביה"ח, והן בגלל אפשרות פתרון לביה"ח בשעת חירום. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד