חיפושדלג על חיפוש

קרדיולוגיה בעידן של טכנולוגיות מתוחכמות

17/06/2007

המערך הקרדיולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון" עורך יום עיון בנושא:
קרדיולוגיה בעידן של טכנולוגיות מתוחכמות – עדכונים, בעיות חדשות ומחלוקות, ביום רביעי 27.6.07 בשעה 18:00 באולם ההרצאות של ביה"ח "וולפסון".

יום העיון המיועד לרופאים מהקהילה, מוקדש לזכרו של פרופ' יחזקאל קישון ז"ל, שהיה מייסדו ומנהלו הראשון של מכון הלב ב"וולפסון", במלאת שנה לפטירתו. ביום השנה תיקרא מרפאת מכון הלב ע"ש פרופ' קישון.  

בתכנית:

פרופ' יחזקאל קישון ז"ל

 • דברי פתיחה - ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל ביה"ח
 • פרופ' קישון ז"ל, רופא, חוקר ואיש אקדמיה - פרופ' צבי ורד, מנהל המערך   הקרדיולוגי, בי"ח אסף הרופא.
 • דפילטור מושתל, הישגים ומגבלות - ד"ר ולדימיר תורקישר, המערך הקרדיולוגי  "וולפסון".
 • טיפול תרופתי למניעת פרפור פרוזדורים, מקומם של נוגדי מערכת רנין /   אנגיוטנסין - ד"ר ולנטין ויצלינג, המערך הקרדיולוגי, "וולפסון".
 • ניתוחי לב ללא מכונת לב-ריאה - ד"ר אלי האופטמן, המחלקה לכירורגית לב,   "וולפסון".
 • פרופ' קישון ז"ל, אדם ורופא - ד"ר מנדל ווליבוביץ, המערך הקרדיולוגי,  "וולפסון".
 • השילוב של תותב מצופה תרופה וקלופידוגרל, דילמה טיפולית - פרופ' יוסף רוזנמן,  מנהל המערך הקרדיולוגי, "וולפסון".
 • מחלוקת בעקבות מחקר courage(טיפול תרופתי בהשוואה לצינתור טיפולי   בחולים עם תעוקת חזה יציבה), מוצגות שתי גישות: 

      1  טיפול הבחירה הינו טיפול תרופתי – ד"ר דוד הרפז, המערך הקרדיולוגי   "וולפסון"
      2  בכל זאת, טיפול הבחירה הוא בצינתור טיפולי – ד"ר ישראל תמרי, מערך הקרדיולוגי "וולפסון". 

פרופ' יוסף רוזנמן – מנהל המערך הקרדיולוגי ב"וולפסון" - עמד על חשיבות יום העיון, בהצגת מורכבות התמונה של הטיפול הקרדיולוגי החדשני: מחד – באמצעות טכנולוגיה מתוחכמת ומתקדמת ניתן לפתור בעיות קשות, מאידך – לא פעם יוצרת הטכנולוגיה החדשה בעיות וסיבוכים נוספים. מטרת יום העיון לדון באופן ביקורתי בנושאים אלה תוך הדגשת הבעיות החדשות ולהביא מידע זה לידיעת הרופאים בקהילה. 

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל ביה"ח, אמר כי פרופ' קישון ז"ל היה מהקרדיולוגים הבכירים ביותר בישראל, שהשפיע במהלך שירותו על קידום בריאות הלב בארץ. בין התפקידים השונים שלו:
יו"ר הועדה המייעצת למנכ"ל משרד הבריאות, פעיל בהקמת מערך ניידות טיפול נמרץ במסגרת מד"א, הקמה ופיתח שירותי הקרדיולוגיה בביה"ח "וולפסון".הרמה הגבוהה של רפואת הלב ב"וולפסון" מבוססת, בין היתר, על התשתית אותה הקים פרופ' קישון ז"ל ועל התלמידים שהעמיד בביה"ס לרפואה. הוא גם חינך דור של מומחים לקרדיולוגיה להיות רופאים מעולים.

ד"ר ברלוביץ ביקש לציין כי פועלו הרב של פרופ' קישון ז"ל יזכה להכרה גם מטעם האגודה לרפואה ומשפט, שב – 26.6.07 תעניק לו אות על מפעל חיים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
 • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

  אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד