חיפושדלג על חיפוש

התאמה והתנסות במכשירי שמיעה

26/06/2007

במכון להפרעות בתקשורת של מחלקת אף-אוזן-גרון במרכז הרפואי "וולפסון", פועל שירות להתאמת מכשירי שמיעה. מטופלים, אשר מצבם השמיעתי מחייב התאמת מכשיר, מתקשים לרוב להגיע להחלטה בנושא רכישתו, בשל ההיצע המגוון וכן טווח המחירים הרחב.

השירות מיועד לכל הגילאים. אין צורך בהפניה רפואית. התשלום נעשה ע"י התחייבות כספית מקופת החולים, או ישירות למכון:  176 ש"ח.

טל' לבירורים, במכון להפרעות בתקשורת:  03-5028629

בישראל יש כ - 700,000 כבדי שמיעה, כ - 20% מהם משתמשים במכשיר שמיעה. מדי שנה נמכרים בישראל כ - 15,000 מכשירי שמיעה. במטרה לעזור למטופלים לקבל החלטה על רכישת המכשיר המתאים ביותר עבורם, השירות מאפשר התנסות במכשירי שמיעה שונים, מתוצרת כל החברות המובילות בעולם. מכיוון שבית החולים "וולפסון" איננו מוכר את המכשירים, התאמת מכשיר השמיעה מתייחסת רק לשיקולים מקצועיים ולמתן המלצת ההתאמה הטובה ביותר עבור המטופל, ללא שיקולים כלכליים נלווים.  

ד"ר יהודה רוט – מנהל מחלקת א.א.ג.- הסביר שבתהליך ההתאמה, המטופל עובר בירור שמיעתי מלא, הניתן על ידי קלינאית תקשורת בכירה, ואשר כולל בין היתר הסבר מפורט על עולם מכשירי השמיעה, הזדמנות להתנסות במספר מכשירים, מדידות ממוחשבות של פעילות המכשירים השונים באוזניו של הנבדק,  וכן מתן תשובות לשאלות המטרידות את המטופל. בסיום התהליך מופנה המטופל למספר סוכנויות של  מכשירי שמיעה, כאשר הוא מצויד במכתב המפרט את נתוני המכשיר המתאים ביותר עבורו.  

דוגמא לחשיבות השירות נמצא במקרה של ל', אשר הרכיבה מכשיר שמיעה מתקדם באוזן ימין. הגב' הגיעה למכון לאחר שנואשה מהשימוש במכשיר. בעקבות בירור מלא נמצא, שהאוזן המתאימה יותר למכשיר היא דווקא אוזן שמאל, והסבת המכשיר לאוזן זו שיפרה את שמיעתה.  

לאחרונה החל המכון לתת ייעוץ גם לנכי צה"ל בנושאים של התאמת מכשירי שמיעה וטנטון. 

 

 

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד