חיפושדלג על חיפוש

בוטוקס - לא רק לקמטים

שימוש בבוטולינום טוקסין בתחומי רפואה שונים, הוא נושא הסימפוזיון שיערך ביום שני 21.1.08, בשעה 19:00, ומיועד לרופאי משפחה.

כיום מוכר השימוש בבוטולינום טוקסין, בקרב הציבור הרחב, בתחום הרפואה האסתטית (הזרקות בוטוקס), לצורך טיפול בקמטים שהמקור שלהם הוא בתנועות הבעה (מימיקות). אולם הבוטולין טוקסין הוא חומר יעיל לטיפול גם בתחומי רפואה נוספים. מטרת הסימפוזיון היא לעורר את מודעות ציבור הרופאים לאפשרויות הטיפול השונות שמציע כיום הבוטולינום טוקסין.  

את הסימפוזיון תפתח ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ – מנהלת המרפאה להפרעות תנועה, בהרצאה על השימוש בבוטולינום טוקסין בהתמודדות עם הפרעות תנועה. ההרצאה תעסוק בתחליף של הבוטולינום טוקסין לנטילת תרופות כנגד הפרעות תנועה, ע"י הזרקה של החומר אחת לשלושה חודשים, כגון: שריר הפנים, הצוואר והגפיים, לאחר פגיעה במערכת העצבים המרכזית מסיבות שונות כגון: אירוע מוחי, תאונות ועוד.

נקודות הזרקה להזעת יתר נקודות הזרקה

ד"ר אלכסנדר ציביאן – אורולוג בכיר - ידבר על שימוש בבוטולונים טוקסין במחלות שלפוחית השתן (אי-שליטה על השתן). 

ד"ר ישי רון – מנהל היחידה לתנועתיות מערכת העיכול ב"וולפסון", ידבר על השימוש בבוטולינום טוקסין כתחליף לפרוצדורות ניתוחיות או תרופות, שאינן תמיד יעילות ואף לא תמיד מתאימות לכל סוגי החולים, בהתמודדות עם הפרעות בדרכי העיכול, כגון: התכווצות שרירי פי הטבעת מה שגורם לעצירות קשה.

ד"ר חיים פלקסמן – מנהל היחידה להפרעות בליעה ב"וולפסון" ידבר על השימוש בבוטולינום טוקסין כתחליף לניתוחים, בהתמודדות עם הפרעות קול ובליעה, כגון: התכווצות מיתרי הקול מה שגורם לצרידות.

את הסימפוזיון תחתום ד"ר מרינה לנדאו ממרפאת העור , אשר תסקור את השימושים בבוטולינום טוקסין ברפואה האסתטית.

ד"ר מריאטה אנקה-הרשקוביץ הסבירה שבוטולינום טוקסין הוא חומר חלבוני המופרש ע"י חיידק הבוטולינום וגורם לשיתוק מהיר של השרירים. תכונה זו מנוצלת לשימושים יעילים - כאשר מזריקים חומר זה בריכוז נמוך מאד, שאינו מסוכן לבריאות, ניתן בעזרתו לטפל בהתכווצויות מוגזמות ובלתי רצוניות של השרירים ע"י גרימת שיתוק חלקי וזמני של השריר הפעיל מדי.

ד"ר אנקה אמרה, כי החשיבות של הסימפוזיון הוא בחשיפת הציבור המקצועי לשימושים השונים שהטיפול בבוטולינום טוקסין יכול להציע במגוון רחב של תחומים ויש בו כדי להוות אלטרנטיבה אמיתית לטיפולים התרופתיים והניתוחיים הקיימים כיום.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד