חיפושדלג על חיפוש

מתן חד-פעמי של סטרואידים לפגים מאיץ את הבשלת הריאות

16/12/2007

מתן מנה חד-פעמית של סטרואידים לפגים, מספיקה כדי להאיץ את הבשלות הריאתית שלהם ואין צורך במנות חוזרות של התרופה. אלה מסקנות עבודת מחקר בינלאומית רחבת היקף בראשות המרכז לחקר רפואת נשים בטורונטו קנדה ובהשתתפות המרכז הרפואי "וולפסון". על כך ידווח פרופ' אוסקר סדן – מנהל חדר לידה ב"וולפסון" ואחד השותפים הבכירים בעבודת מחקר חשובה זו, ב"הפנינג הריון"  שיערכו אגף נשים ויולדות בשיתוף עם הירחון "הורים וילדים". האירוע יתקיים ביום שישי 28.12.07 בשעה 09:00 בבוקר, ב"מוסקט אירועים", רח' לישנסקי 3, א.ת. חדש בראשל"צ. ההשתתפות חינם. 

פרופ' סדן הוסיף, כי פגים רבים נולדים עם מצוקה נשימתית עקב חוסר בשלות הריאות. מתן חד-פעמי של סטרואידים הוא מענה יעיל לבעיה זו ויש לתרופה יתרונות נוספים כמו: מניעת דימומים תוך מוחיים, מניעת דלקות מעיים ועוד. פרופ' סדן הסביר את חשיבות עבודת המחקר, שזוכה להדים רבים בקרב אנשי המקצוע בעולם, בכך שעכשיו יודעים את הדרך הבטוחה ביותר למתן התרופה לפגים, כדי לפתור בעיה רצינית. 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 התכנסות, קפה ומאפה וביקור ביריד מציגים
09:45 הריון, התהליך המופלא! פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות
לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר ד"ר גדי מלינגר, מנהל  יחידת האולטרה-סאונד
לקראת הלידה ולאחריה ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות
לידה כחוויה אישית ומשפחתית פרופ' שמואל לוריא, רופא בכיר חדר לידה
10:45 הפסקה, כיבוד קל וביקור ביריד המציגים
11:15-12:00 פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון"

פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית. פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד