חיפושדלג על חיפוש

סוכרת-גילוי מוקדם

מרפאת הסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון", בניהולו של ד"ר חוליו ויינשטיין- נשיא האיגוד הישראלי ד"ר חוליו ויינשטייןלסוכרת, החלה ביישום תוכנית חדשנית וייחודית לחשיפה מוקדמת של מחלת הסוכרת וביצירת תשתית רפואית מובילה בהתמודדות עם המחלה.  

במסגרת תוכנית א.ס.א (איזון סוכרת באישפוז), רכש "וולפסון", עבור כל מחלקה בביה"ח, גלוקומטרים מוסדיים, אשר באו להחליף את מכשיר הגלוקומטר האישי שעימו בודקים החולים  את רמות הסוכר בדם. מכשירי הגלוקומטר המוסדיים חזקים יותר ומספקים תוצאות אמינות יותר, עקב כיול תכוף והפעלה ע"י מומחים בלבד עם קוד אישי. התוצאות אשר מתקבלות בבדיקה נשמרות ומועברות ישירות למאגר הנתונים של ביה"ח ומצטרפות לשאר הנתונים הקיימים כבר על החולה, על מנת לתת תמונה אמינה ורחבה יותר על מצבו.  

טכנולוגיה זו מהווה מכשיר בקרה, שבאמצעותו יכול הצוות הרפואי לעקוב מקרוב ולקבל תמונה כוללנית על רמות הסוכר במחלקות ביה"ח השונות. במידה ומתגלה רמת סוכר גבוהה או נמוכה במחלקה מסוימת, יכולים הרופאים להורות על טיפול הולם. 

במסגרת התוכנית החדשה, בטרם שחרור חולה מביה"ח אשר התגלתה אצלו רמת סוכר גבוהה בדם לראשונה בחייו, הוא נפגש עם אחות "נאמנת סוכרת", אשר הוכשרה לכך במיוחד, כדי לוודא שהוא לא ישוחרר לביתו מבלי שידע כי הוא חולה בסוכרת וכדי להדריכו כיצד לטפל במחלה. בנוסף, מקבלים החולים זימונים למרפאת הסוכרת בביה"ח, שאינה כרוכה בתשלום, גם לאחר שחרורם, כדי להמשיך לעקוב אחרי רמת הסוכר. 

ד"ר חוליו ויינשטיין אמר, כי התוכנית הייחודית שמופעלת ב"וולפסון", יכולה לחשוף את הסוכרת בשלבים מוקדמים, מה שמאפשר מתן כלים טובים יותר להתמודדות איתה ומניעת הופעת הסיבוכים הקשים שלה. הסוכרת היא מחלה שכיחה, אולם מסיבות היסטוריות ורפואיות, בתי חולים נוטים שלא לתת לה את המקום הראוי. לצערנו, רבים הם אלה אשר למרות שרמות הסוכר בדמם אינן תקינות, לא זוכים לכל התייחסות לכך וזאת באה לתקן התוכנית החדשנית.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד