חיפושדלג על חיפוש

עירוי דם תוך-רחמי דחוף הציל חיי עובר

26/02/2008

קבוצת רופאים במרכז הרפואי "וולפסון", בראשותו של פרופ' יוסי שלו – מומחה בטיפולים פולשניים בעובר, הצילה בסוף השבוע, בפעולה מורכבת ומהירה, את חייו של עובר שהיה זקוק לעירוי דם תוך-רחמי דחוף. 

אשה כבת 37 מת"א, הנמצאת בחודש השביעי להריונה, בעלת סוג דם RH שלילי, ועובר בעל סוג דם RHחיובי, הופנתה ליחידה להיריון בסיכון גבוה - בניהולו של פרופ' קובי בר ב"וולפסון", עקב רמת נוגדנים גבוהה בדמה. 

מאחר ובמצב זה יש חשש להתפתחות אנמיה (חוסר דם) אצל העובר, בדקה היחידה לאולטרה סאונד מיילדותי - בניהולו של ד"ר גוסטבו מלינגר, את זרימת הדם במוחו של העובר. הבדיקה גילתה אנמיה עוברית קשה, המחייבת עירוי דם תוך-רחמי בהקדם, מאחר והעובר היה בסכנת חיים, כי חוסר הדם החמור גורם לכישלון רב-מערכתי ובצקת כללית, העלולה להוביל למותו של העובר.  

צוות רופאים שהוזעק לביה"ח בשבת וכלל את פרופ' שלו, ד"ר מלינגר ופרופ' בר, ערך, במרוץ נגד הזמן, עירוי דם תוך-רחמי להצלת העובר, שהוזרק דרך חבל הטבור, תחת אולטרה סאונד. זוהי פעולה מורכבת ומסוכנת, מאחר וכלי הדם של העובר קטנים מאד. העירוי עבר בהצלחה והוביל להתאוששות דרמטית במצב העובר. 

פרופ' אברהם גולן – מנהל אגף נשים ויולדות במרכז הרפואי "וולפסון" הסביר שכיום המיומנות והמקצועיות של רפואת האם והעובר ב"וולפסון" הינן ברמה הגבוהה ביותר, המאפשרת טיפולים מתקדמים ומצילי חיים.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד