חיפושדלג על חיפוש

כריתת כליה חלקית לפרוסקופית

עם ההגברה בשימוש באמצעי ההדמיה (אולטרסאונד ו-CT), מתגלים יותר ויותר גידולים כליתיים  בשלבים הראשונים, לפני שגרמו לדמם וכאבים וטרם ששלחו גרורות.  

בעבר, בנוכחות גידול כלייתי, היה מקובל לכרות את כל הכליה, אולם בשנים האחרונות הוכח, שניתוחים משמרי כליה, דהיינו הוצאת הגידול בלבד תוך שימור הכליה, יעילים ובטוחים מבחינה אונקולוגית, בדיוק כמו כריתת הכליה בשלמותה. לכן, במקרים המתאימים, נהוג כיום להוציא רק את הגידול הכלייתי תוך כדי שימור הכליה.  זהו ניתוח יחסית מורכב, שמבוצע במרבית המרכזים בארץ בחתך מותני דרך כל שכבת השרירים והשומן עד לגילוי וחשיפת הכליה. 

במחלקה האורולוגית של המרכז הרפואי וולפסון מבוצע ניתוח זה בגישה לפרוסקופית (החדרת המכשור הרפואי דרך חתך/חתכים מינימליים בדופן הבטן), ללא חתך במותן. ניתוח לפרוסקופי מתקדם זה בוצע עד היום בהצלחה מרובה בעשרות חולים, ונכון להיום רוב גידולי הכליה מטופלים בהצלחה ללא חתך מותני. זה מאפשר לחולים להחלים במהירות ולחזור מהר לשגרה, וללא כל תופעות הלוואי המלוות ניתוח פתוח. 

ד"ר אלכסנדר ציביאןאת הניתוח מבצע אצלינו במרכז הרפואי ד"ר אלכסנדר ציביאן (בתמונה). ד"ר ציביאן התמחה באורולוגיה לפרוסקופית בהילבורן, גרמניה אצל פרופ' רייסווילר, מומחה בעל שם עולמי בתחום הלפרוסקופי ומהחלוצים בתחום. כמו כן ד"ר ציביאן עבר השתלמויות בארה"ב ובצרפת בנושא.  

בשנת 2002 החל לבצע ניתוחים אורולוגים לפרוסקופיים בוולפסון.  עד היום בצע מאות ניתוחים הכוללים הסרת גידולי כליה, כריתה רדיקלית בסרטן הערמונית, ניתוחים פלסטיים בכליה ובשופכן, כולל השתלת שופכן מחדש לכיס השתן. ד"ר ציביאן הציג עשרות עבודות וסרטים על טכניקות ניתוחיות לפארוסקופיות בארץ ובכינוסים יוקרתיים בעולם.  

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד