חיפושדלג על חיפוש

בעלי צרכים מיוחדים מהקהילה משתלבים בעבודה בבית החולים

צעירים בעלי צרכים מיוחדים - חלקם תלמידים במסגרת תוכנית הלימודים שלהם וחלקם בוגרים במסגרת שירות לאומי, משולבים בעבודה במרכז הרפואי "וולפסון", לשביעות רצון שני הצדדים.

9/03/2008

האחות שושי רון - אחראית "אספקה סטרילית" בביה"ח, שבמחלקתה יש מספר תלמידים ובוגרים העוסקים בעבודות אריזה, ביניהם הלוקים בהפרעות קשב וריכוז, שיתוק מוחין ועוד, סיפרה שהם השתלבו כחלק מהצוות, משתתפים בכל האירועים של העובדים, והעבודה במחלקה תורמת לתחושת השייכות שלהם ולחיזוק ביטחונם העצמי. היא הוסיפה שכאשר מישהו מהם נעדר מעבודתו, חסרונו ממש מורגש. המחלקה לאספקה סטרילית אף זכתה בתעודת הוקרה מטעם אגף שיקום נוער בת"א: "על הנכונות להירתם לתהליך השיקום ולאפשר תהליך של העצמה. על התמיכה והיחס החם, על הסבלנות, הסובלנות וההשקעה". 

יעל אושר - אחות אחראית של מחלקת הפגים, סיפרה על צעירים בעלי צרכים מיוחדים במחלקתה, העוסקים בשליחויות, עבודות מזכירות, קבלת קהל, תוך כדי פיקוח וליווי צמוד של הצוות. הם למדו כיצד לענות לטלפון, לעמוד בלוח זמנים, לפנות לקהל, לשמור על סודיות ולגלות אחריות, פיתחו שייכות ומסירות רבה למחלקה וגאים מאוד בעבודתם. אושר אמרה כי עובדים אלה תורמים רבות למחלקה והצוות מקבל אותם בהמון אמפתיה. 

ציפי גפני - מפקחת במשרד אחות ראשית של צוות פרה-סיעודי, שיבחה את המוטיבציה הגבוהה של העובדים בעלי הצרכים המיוחדים ואת חיזוק ביטחונם העצמי, זאת בגלל שהעובדים ב"וולפסון" מאמינים בהם ומאפשרים את שילובם בעבודה כאנשים עצמאים. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" אמר כי ביה"ח רואה חשיבות רבה בקשר עם הקהילה וציין כי בשילוב בעלי צרכים מיוחדים ב"וולפסון" שני הצדדים יוצאים נשכרים - ביה"ח נהנה מעזרתם, והצעירים הללו יוכלו, בזכות שירותם, להשתלב במעגל העבודה.    

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד