חיפושדלג על חיפוש

מניעת לידה מוקדמת

16/03/2008
מניעת לידה מוקדמת

מניעת לידה מוקדמת ע"י מתן נרות או זריקות של פרוגסטרון – בין החידושים שיוצגו ב"הפנינג הריון" שעורך אגף נשים ויולדות של המרכז הרפואי "וולפסון", בשיתוף עם הירחון "הורים וילדים", ביום שישי 28.3.08, בשעה 09:00 בבוקר, ב"מדיטק" חולון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם. 

פרופ' קובי בר – מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה ב"וולפסון", הסביר שלידה מוקדמת מובילה לתחלואה קשה ולעיתים אף לתמותה של יילודים עקב סיבוכי פגות. בשנים האחרונות עלה שיעור הלידות המוקדמות בעולם המערבי, אף שנעשו נסיונות למנוע זאת באמצעות תרופות שונות. בתקופה האחרונה התפרסמו בעולם מספר מחקרים, המעידים על הצלחות יפות במניעת לידה מוקדמת, ע"י מתן פרוגסטרון. פרופ' בר ציין כי טיפול זה ניתן גם ב"וולפסון". 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 -    התכנסות, כיבוד קל, וביקור ביריד מציגים.

09:45 - * הריון, התהליך המופלא! – פרופ' אוסקר סדן – אחראי חדר לידה.

          * לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר – ד"ר גדי מלינגר, מנהל

            יחידת האולטרה-סאונד.

          * לקראת הלידה ולאחריה – ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות.

          * לידה כחוויה אישית ומשפחתית – ד"ר מיכל דישי, רופאה מחדר לידה.

10:45 -   הפסקה, וביקור ביריד המציגים.

11:15-12:00 - פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון". 

פרופ' גולן – מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית. פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.  

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד