חיפושדלג על חיפוש

אישור ג'נוביה לטיפול בסוכרת

4/05/2008
ד"ר חוליו ויינשטיין

בימים אלה אישר משרד הבריאות את השימוש בתרופה ג'נוביה לטיפול בסוכרת מסוג 2.
ד"ר חוליו ויינשטיין – מנהל מרפאת הסוכרת במרכז הרפואי "וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת, אמר שזו בשורה לחולי הסוכרת, מכיוון שג'נוביה הינה תרופה יעילה המשפרת את מצבו של החולה, ובחלק מהחולים אף מייתרת את הצורך בזריקות אינסולין. לתרופה זו אין תופעות לוואי של התרופות מהדור הקודם כגון: עלייה במשקל (שהיא בעיה רפואית ואסתטית) ונפילת סוכר (היפוגליקמיה). 

הג'נוביה עובדת במנגנון ייחודי המדמה את המנגנון הפיזיולוגי והטבעי של הגוף הבריא. התרופה משפרת את יכולת הבקרה על רמות הסוכר בדם של חולי סוכרת מסוג 2, ע"י עידוד הפעילות של מערכת טבעית הנקראת מערכת האינקרטינים, אשר מסייעת בויסות הגלוקוזה באמצעות השפעה על תאי הביטא והאלפא בלבלב.  

בנוסף, ד"ר ויינשטיין הסביר, כי אחת הבעיות העיקריות של חולי סוכרת היא הרס תאי הביטא המייצרים אינסולין בלבלב וכיום אין לכך תרופה. במחקרים שנעשו בעכברי מעבדה, הוכח כי הג'נוביה מצליחה להאט את קצב מותם של תאי הביטא המייצרים אינסולין בלבלב ואף לגרום לגדילה מחדש של תאים אלו. אם יוכח גם בבני אדם שניתן למנוע את התדרדרות התאים, תהיה זו פריצת דרך אדירה. 

ד"ר ויינשטיין סיפר כי חוקרי המרפאה לסוכרת ב"וולפסון" בראשותו, השתתפו במחקרים בינלאומיים רבים על תרופת הג'נוביה ורכשו ניסיון רב שנים עם התרופה, עוד בהיותה ניסיונית, עם מאות מטופלים בתרופה. 

ד"ר ויינשטיין הביע את תקוותו כי הג'נוביה תוכנס לסל הבריאות ואז חולי סוכרת רבים בישראל יוכלו לאזן טוב יותר את מחלתם, ללא צורך בחלק מהמקרים בזריקות אינסולין.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד