חיפושדלג על חיפוש

יום המחקר הרפואי השנתי

10/06/2008

העבודה בנושא "מעבר בשיליה של תרופת מטפורמין לטיפול דרך הפה בסוכרת הריון, במקום זריקות אינסולין" של ד"ר מיכל קובו ממחלקת נשים ויולדות, נבחרה לעבודת המחקר המצטיינת של יום המחקר הרפואי השנתי של המרכז הרפואי "וולפסון", לזכרו של ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שהתקיים ב-5.6.08 בביה"ח. עד כה הטיפול המקובל בסוכרת הריון הוא ע"י זריקות אינסולין. ד"ר קובו מצאה במחקרה כי שיעור המעבר של תרופת המטפורמין הניתנת דרך הפה, מהאם לעוברה הוא נמוך ביותר, כך שניתן להשתמש בה במהלך ההריון במקום זריקות אינסולין, לנוחות המטופלות. 

למקום השני והשלישי נבחרו העבודות:

  • שונות בגן IL-6 משפיע על גיל הופעת המחלה בחולי קרוהן - של ד"ר קרן שגיב פרידגוט מגסטרואנטרולוגיה ילדים והמעבדה המולקולרית.
  • אוסטיאופרוטגרין, פקטור המצוי בדם והידוע כמווסת בנייה ופירוק של עצם, נמצא כחומר חשוב המשפיע על התקדמות נזקים בדפנות כלי הדם וטרשת עורקים - של ד"ר מרינה שרגורודסקי מהמכון האנדוקרינולוגי. 

פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר מסר כי מחלקות ביה"ח הגישו 31 עבודות ראויות ומעניינות, מתוכן נבחרו 8 עבודות מצטיינות. פרופ' לוריא הוסיף כי במהלך שנת 2007 היו לרופאי "וולפסון" 182 פרסומים בעתונות המדעית, מרביתם בחו"ל ומיעוטם בארץ. 

יום המחקר נפתח בקטעי נגינה בביצועם של ד"ר קציר, ד"ר קריביצקי וד"ר קדין.

דברי ברכה הושמעו מפי: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל המרכז הרפואי ע"ש אדית וולפסון ופרופ' יוסף מקורי - דיקן הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת ת"א.

הרצאת האורח של פרופ' יוסף איצקוביץ - מנהל מחלקת נשים במרכז הרפואי רמב"ם בחיפה, היתה בנושא: שימור תאי גזע - ההווה והעתיד. 

ד"ר דוריאן פאול ז"ל, שעל שמו נערך יום המחקר, היה רופא מחולון שהוריש את עזבונו לטובת מחקר בביה"ח "וולפסון". חלוקת הפרסים לעבודות המצטיינות התקיימה בהשתתפות ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל המרכז, פרופ' שמואל לוריא - יו"ר ועדת ההיגוי של יום המחקר, מר אלי בארי – יו"ר עמותת ידידי המרכז הרפואי, גב' הדה פנאוס - מנהלת ההקדש ע"ש ד"ר דוריאן פאול ז"ל.  

ד"ר יצחק ברלוביץ – מנהל "וולפסון", אמר שהמחקר הרפואי מהווה בסיס חשוב לפעולות המרכז הרפואי וכי חשוב לעודד את הצוות הרפואי לעסוק בו, בנוסף לטיפול בחולים, כי רק בדרך זו ניתן לקדם את רמת הטיפול הרפואי בצורה משמעותית ולהכניס בו חידושים. לדבריו, המחקר ממשיך להוות מרכיב חשוב בפעילות של ביה"ח "וולפסון".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד