חיפושדלג על חיפוש

היזהרו ברותחין!

15/06/2008

למחלקת כירורגיה ילדים במרכז הרפואי "וולפסון" הגיעו בשבוע האחרון 5 פעוטות, כולם מתחת לגיל שנתיים, עם כוויות קשות של  15%-22%  משטח גופם, שנגרמו ממים רותחים: קומקום רותח שנשפך, מים חמים מדי באמבטיה שהזרימו ישירות על התינוק ועוד. 

ד"ר פרנסיס סרור - מנהל המחלקה - הסביר שכוויה נחשבת לאחת הפגיעות הכואבות וההרסניות ביותר והסבל הנגרם לילד הוא עצום. כוויות עלולות לגרום לזיהומים קשים עד כדי סכנת חיים, לצלקות מכוערות, לצורך בהשתלת עור, לפגיעה בתפקוד של אצבעות בידיים וברגליים, לאישפוזים ממושכים ואח"כ  להמשך טיפול ממושך בקהילה. 

ד"ר סרור אמר כי אין תחליף להשגחה קפדנית על הילדים ונקיטת אמצעי זהירות.

ד"ר סרור ציין שבכל מקרה בו נשפכו על ילד מים רותחים או משקה רותח, יש להוריד ממנו מיד את הבגדים ספוגי המים הרותחים, לשטוף אותו עם מים קרים, לעטפו במגבת לחה ולהביאו מיד לחדר המיון בביה"ח. אין למרוח שום דבר על הכוויות!

משלוחת "בטרם" לבטיחות ילדים ב"וולפסון" נמסרו כללי זהירות:

  • לא מניחים משקאות ומאכלים חמים בקצה השולחן או על מפה. הפעוט עלול למשכם ולהיכוות קשות.
  • לא מחזיקים תינוק על הידיים כאשר אוכלים או שותים משקה  או מאכל חם. התינוק עלול להזיז את גפיו ולשפוך על עצמו את המשקה או המאכל ולהיכוות.
  • מרחיקים את הקומקום החשמלי מקצה השיש. 
  • מניחים כלים חמים, סירים עם אוכל או נוזלים חמים, הרחק מהישג ידם של הילדים (לא על הרצפה, ולא בקצה השולחן), למניעת כוויות.
  • משתמשים בלהבות האחוריות של הכיריים, בזמן הבישול. מקפידים שידיות הסיר והמחבת יפנו פנימה, לכוון הקיר, למניעת כוויות.
  • וגם.... לפני רחצת הפעוט ובמהלכה יש לבדוק את חום המים בעזרת המרפק או באמצעות מד חום.  c°37 - בטוח לילדים כמו חיבוק של אמא - טמפרטורה נעימה ובטוחה לרחצת ילדים .
  • לידיעתכם: הטמפ' של כוס תה חם –80 מעלות צלסיוס ושל כוס קפה עם מעט חלב –70 מעלות צלסיוס.
בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד