חיפושדלג על חיפוש

שירות פסיכולוגי חדש

22/06/2008

שירות פסיכולוגי-התנהגותי חדש נפתח ביחידה לנוירולוגיה ילדים במרכז הרפואי "וולפסון". השירות מיועד לילדים עם בעיות התנהגות שנובעות מהפרעה נוירולוגית, או שנלוות להפרעה נוירולוגית, בעיקר בגלל הגנה ורחמנות יתר של הורים לילדים אלה. כמו כן מיועד השירות לילדים עם בעיות שנובעות מהרגלי התנהגות גרועים במשפחה.  

ההתנהגויות יכולות להיות בתחום הרגלי השינה, האכילה, טיפול וטיפוח לא נכונים, והתפרצויות זעם. התנהגויות כאלה ניתנות לתיקון ע"י אימון המשפחה לתגובות נכונות כלפי הילד. בעיות התנהגותיות הנלוות להתפתחות לקויה כמו פיגור, אוטיזם, תסמונת חוסר קשב, יכולות גם כן להיעזר ע"י טיפול התנהגותי. 

השירות ניתן ע"י הפסיכולוג ד"ר משה אופנהיימר. ד"ר אופנהיימר בעל התמחות ברפואת ילדים התנהגותית, אומר שמניסיונו הארוך בטיפול במשפחות, ניתן לאמוד את הצלחת הטיפול כבר אחרי שתי פגישות ראשונות ובד"כ אחוזי ההצלחה ושביעות הרצון מאוד גבוהים. 

פרופ' טלי שגיא - מנהלת היחידה לנוירולוגיה ילדים ב"וולפסון" בירכה על פתיחת שירות זה הנחוץ כל כך. לדבריה, כ-10% מהאוכלוסיה סובלים מהפרעת קשב ומהיפראקטיביות, וחלק גדול מילדים אלה סובלים גם מהפרעות התנהגות קשות. הטיפול התרופתי בלבד איננו פותר את הבעיות ולכן יש צורך גם בטיפול פסיכולוגי התנהגותי. 

השירות פתוח לציבור וכרוך בתשלום. ניתן לפנות למזכירות היחידה לנוירולוגיה ילדים בביה"ח "וולפסון": בימים א'-ה' בין השעות: 9:00-14:00 בטל 03-5028458

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד