חיפושדלג על חיפוש

יום בריאות פתוח לציבור

29/06/2008

יום בריאות פתוח לציבור בנושא הקשר בין השמנת יתר וסוכרת, יתקיים במרכז הרפואי "וולפסון", ביום שישי 11.7.08 בין השעות 08:00-12:30. יום הבריאות יתקיים בניהולו של ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת. 

במסגרת יום הבריאות, תוצבנה בשעה 08:00 בבוקר,בקומת הקרקע ברחבת הכניסה של ביה"ח, עמדות מדידה בהן ניתן יהיה למדוד משקל, גובה, היקף מותניים, רמת סוכר בדם (באמצעות בדיקת דם באצבע) ולחץ דם. סיכום תוצאות הבדיקות הללו מעניק הערכה על דרגת ההשמנה והסיכון למחלות נלוות. 

לאחר מכן תתקיימנה 3 הרצאות:

1.      על הקשר בין השמנת יתר לבין התפתחות מחלת הסוכרת מסוג 2 - ד"ר דני שפיץ, רופא בכיר ביחידה לסוכרת.

2.      טיפולים תרופתיים קיימים לסובלים מסוכרת והשמנה - ד"ר חוליו ויינשטיין, מנהל היחידה לסוכרת.

3.      פתרונות ניתוחיים לסובלים מהשמנת יתר חולנית - ד"ר קטי דיין, כירורגית בכירה במחלקה כירורגית ב'. 

ד"ר וינשטיין הסביר כי השמנת יתר ובעיקר השמנה בטנית, הינה אחד הגורמים להתפתחות אחת מהמחלות הכרוניות הקשות - סוכרת מסוג 2, לכן הפחתה משמעותית במשקל תורמת לירידה ברמות הסוכר בדם. הטיפול במחלת הסוכרת כולל שינוי באורח החיים (תזונה מבוקרת ופעילות גופנית) ותרופות כולל אינסולין, במטרה לאזן את רמות הסוכר בדם.  

ד"ר ויינשטיין הוסיף כי במקרים של השמנת יתר חולנית המתבטאת בעשרות ק"ג עודפים, מחקרים מקיפים שנערכו במספר מרכזים רפואיים בעולם, מוכיחים באופן חד משמעי כי במקרים רבים, ניתוח להצרת קיבה תרם לא רק להפחתה גדולה במשקל אלא גם להארכת חיים ולריפוי מלא או חלקי של מחלת הסוכרת. הניתוח הביא גם לשיפור או ריפוי של מחלות כרונית נוספות הנובעות מההשמנה כגון: רמה גבוהה של שומנים בדם, יתר לחץ דם, הפסקות נשימה בשינה ועוד. "זוהי הפעם הראשונה שהקהילה הרפואית העולמית מדברת על פתרון שמעניק ריפוי למחלת הסוכרת" אמר ויינשטיין. 

ההרצאות פתוחות לקהל הרחב ללא תשלום ומתאימות לסובלים מהשמנת יתר ו/או מסוכרת.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד