חיפושדלג על חיפוש

הפנינג הריון

29/06/2008

בשליש האחרון להריון של תאומים ובעיקר של תאומים זהים, עלולים להופיע סיבוכים בלתי צפויים. לכן, לאור הניסיון שהצטבר במחלקת נשים ויולדות ב"וולפסון" ולאור הגישה בספרות המקצועית העדכנית, התגבשה הדעה שיש צורך במעקב צמוד וביילוד מוקדם מהרגיל בהריונות אלו - זאת הסביר פרופ' קובי בר, מנהל היחידה להריון בסיכון גבוה, ויהיו בין החידושים שיוצגו ב"הפנינג הריון" שעורך אגף נשים ויולדות של "וולפסון" בשיתוף עם הירחון הורים וילדים, ביום שישי 11.7.08, בשעה 09:00 בבוקר, ב"מדיטק" רח' גולדה מאיר 6 חולון. ההפנינג פתוח לציבור וההשתתפות חינם. 

פרופ' בר הסביר שיילוד מוקדם של תאומים עשוי למנוע סיבוכים כמו מוות עוברי תוך רחמי, התפתחות בצקת של העובר שמובילה לתחלואה קשה והופעה של תסמונת מעבר דם מהיר מתאום אחד לשני. 1 ל-250 הריונות הם של תאומים זהים, שבחלקם נוצרים באופן טבעי וחלקם בעקבות טיפולי פוריות. פרופ' בר הוסיף כי מכיוון שהתופעה הולכת ועולה בשכיחותה, חשוב ליידע את ציבור הרופאים בחשיבות היילוד המוקדם בהריון של תאומים, זאת בשונה מהדעה הרווחת. 

מטרת הפנינג ההריון, שיכלול: הרצאות מקצועיות ופאנל שאלות ותשובות של מומחים מ"וולפסון" וכן יריד מציגים מגוון, היא להעביר מידע עדכני בצורה בהירה וברורה לכל, אודות נושאים שחשובים לאישה בהריון ולבן זוגה. 

בתוכנית:

09:00 -    התכנסות, כיבוד קל, וביקור ביריד מציגים.

09:45 -   *הריון, התהליך המופלא! - פרופ' אוסקר סדן - אחראי חדר לידה.

              *לראות את הנולד, מעקב אחר בריאות העובר- ד"ר גדי מלינגר, מנהל יחידת 
               האולטרה-סאונד.

              *לקראת הלידה ולאחריה- ד"ר מיכל קובו, אחראית מחלקת יולדות.

              *לידה כחוויה אישית ומשפחתית- ד"ר מיכל דישי, רופאה מחדר לידה.

10:45 -   הפסקה, וביקור ביריד המציגים.

11:15-12:00 - פאנל שאלות ותשובות, בהשתתפות מיטב המומחים של "וולפסון".

פרופ' גולן - מנהל אגף נשים ויולדות ב"וולפסון", אמר שבשנים האחרונות חלו התפתחויות רבות בשטח של מעקב ההריון, זיהוי מומים ומחלות של עוברים טרם לידה, עיכוב לידה מוקדמת, בהקלה על היולדת בעת הלידה והפיכת הלידה לחוויה חיובית.

פרופ' גולן הוסיף כי חשוב להביא חידושים אלה לידיעת היולדת ובני משפחתה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד