חיפושדלג על חיפוש

ביקור שר הרווחה יצחק הרצוג

7/07/2008
ביקור שר הרווחה יצחק הרצוג

"התרשמתי עמוקות מפעילות ביה"ח וולפסון שמשרת אוכלוסיה גדולה ומגוונת חברתית וכלכלית וממיגוון השירותים והטיפולים בילדים. מבחינת שירותי הרווחה,  המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, הוא ספינת הדגל של פעילות הרווחה העניפה בביה"ח ואני מברך את הנהלת ביה"ח וצוות העובדים על עבודתם המסורה והטובה". כך סיכם שר הרווחה יצחק הרצוג את ביקורו בסוף השבוע במרכז הרפואי "וולפסון". 

בתמונה מימין לשמאל: ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל וולפסון, יצחק הרצוג - שר הרווחה, עדנה דור-און - יחסי ציבור, קלמן גרנק - סגן מנהל אדמיניסטרטיבי, אלי בארי - יו"ר עמותת ידידי וולפסון, וד"ר ז'אק אשרוב - מנהל המיון.
צילם: ברק נונא, דוברות ביה"ח.
             

הביקור נפתח בהצגת נתונים על ביה"ח, מוקדי המצוינות שבו והשירות הקהילתי המפותח. הושם דגש על מספר נושאים כמו המרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, פעילות ביה"ח בתחום מניעת אלימות במשפחה, פעילות בקהילה בתחום ילדים בסיכון, שלוחת "בטרם וולפסון" לבטיחות ילדים ומניעת תאונות, הוצג הפרוייקט ההומניטארי הבינלאומי "הצל ליבו של ילד", שבמסגרתו נותחו כבר למעלה מ-1,800 ילדים חולי לב מרחבי העולם, וכן נמסרו נתונים על שירות לחסרי ביטוח.  בין התוכניות בשלבי ביצוע מתקדמים הוזכרו: מיחשוב התיק הרפואי בביה"ח והקמת מרכז לשבץ מוחי.                                                      

השר הרצוג ערך סיור במיון ובמרכז לטיפול בנפגעי תקיפה מינית, עם הסברים מפי ד"ר ז'אק אשרוב, במחלקת הילדים ובטיפול נמרץ ילדים עם הסברים מפי ד"ר אילן דלאל וד"ר ציון חורי, השר שוחח שם עם בני משפחות של ילדים פלשתינאים ואפריקאים שנותחו במסגרת "הצל ליבו של ילד". לכל אורך הביקור שאל השר שאלות ממוקדות וגילה עניין רב בדברים שהוצגו. 

ד"ר יצחק ברלוביץ - מנהל "וולפסון" - אמר: "אנו גאים לקבל את פניו של השר יצחק הרצוג שהוא שר הרווחה הראשון שביקר בביה"ח. ניצלנו את ההזדמנות להציג בפני השר את הפעילות העניפה בתחומי הרווחה והקהילה שביה"ח מעורב בו. פרשנו לפניו את תחומי שיתוף הפעולה הרבים בין שירותי הרווחה וביה"ח "וולפסון", כולל כמובן אוכלוסיה של נפגעי אלימות מכל הסוגים, אוכלוסיה קשישה, העסקת אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים - כולל עובדי המשקם ואוטיסטים, וכן עלו רעיונות לגבי המשך שיתוף הפעולה".

אלי בארי - יו"ר עמותת ידידי המרכז, המכיר את יצחק הרצוג היכרות אישית מזה שנים רבות ובתוקף עבודתו עם אמו של השר - הגב' אורה הרצוג במסגרת המועצה לארץ ישראל יפה, הציג את פעילות עמותת הידידים במהלך השנים האחרונות ואת שיתוף הפעולה הפורה עם ההנהלה, לקידום ביה"ח לטובת האוכלוסייה אותה הוא משרת.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד