חיפושדלג על חיפוש

מרפאה רב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר

מרפאה לטיפול בהשמנת יתר בניהולה של ד"ר שרגורודסקי - מומחית ברפואה פנימית ואנדוקרינולוגיה, נפתחה במרכז הרפואי. השמנת יתר היא המגיפה של המאה ה-21 וגורם תמותה מוביל בעולם המערבי.
מרפאה רב-תחומית לטיפול בהשמנת יתר (הגדל)

המרפאה ייחודית בכך שהיא מאפשרת טיפול בכל דרגות ההשמנה - החל מהקלות ועד החמורות ביותר. המרפאה מציעה בירור מקיף, הנחייה וליווי בתהליך הטיפולי, כולל תרופות חדשות וכן, במידת הצורך, ניתוחים בריאטריים להקטנת נפח הקיבה.

כמחצית מהאוכלוסיה הבוגרת בישראל בעלת עודף משקל, ולמעלה מ-180,000 איש (כ-4% מהאוכלוסיה) מוגדרים כבעלי השמנת יתר קיצונית המסכנת את בריאותם וחייהם. השמנת יתר גורמת להופעה או החמרה של: יתר לחץ דם, סוכרת, הפרעה בשומני הדם, אירועים מוחיים, התקפי לב, דום נשימה בשינה ואפילו מעלה שכיחות למחלות ממאירות מסויימות.

במקרים רבים הניסיון לפתור את בעיית ההשמנה ע"י דיאטה, תרופות, ספורט וכו' נוחלים כישלון. ד"ר שרגורודסקי הסבירה כי אחת הסיבות לכישלון היא שההשמנה נקבעת במידה רבה ע"י בעיות הורמונאליות, ויש לבצע בירור אנדוקריני מקצועי כבסיס לכל התחלה טיפולית, מה שבד"כ לא נעשה.

המרפאה ב"וולפסון" מציעה בירור אנדוקריני מקיף לאבחון בעיות הורמונאליות הגורמות להשמנה, ייעוץ דיאטטי וכן ייעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי. כמו כן ניתן ייעוץ בתחומים נוספים הקשורים להשמנה: ייעוץ גסטרואנתרולוגי, ראומטולוגי, אורתופדי ומטבולי, במידה ויידרש. החולים מקבלים גם ייעוץ של ד"ר קטי דיין - כירורגית מומחית בתחום הניתוחים הבריאטריים - בנושא פתרונות כירורגיים חדשניים לעצירת בולמוס האכילה. קיימות גישות ניתוחיות שונות שהמשותף לכולן - הגבלת נפח הקיבה והרגשת מלאות, גם לאחר אכילה של כמויות מזון קטנות. אחת הגישות המתקדמות היא ע"י הכנסת טבעת שהיא למעשה בלון שניתן לנפחו לגדלים שונים ולהתאימו לכל מטופל באופן אישי.

ד"ר זהבית זיו-נר - סגנית מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" ציינה כי ארגון הבריאות העולמי קבע כי השמנת יתר היא המגיפה של המאה ה-21 וגורם תמותה מוביל בעולם המערבי, ועמדה על חשיבות השירות הרב-תחומי, העדכני והמקיף ועל הטיפול המקצועי ברמה גבוהה בהשמנת יתר הניתן במרפאה.

השירות במרפאה ניתן למבוטחי הקופות עם טופס הפנייה (טופס 17) או בתשלום 150 ש"ח לייעוץ ראשון.
לקביעת תורים: טלפון 03-5028474 בין השעות 08:30-14:00.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד