חיפושדלג על חיפוש

חולצות מיוחדות ליילודים

חולצות מיוחדות ליילודים

ד"ר דוד קהלת, מנהל המחלקה לטיפול מיוחד ביילוד (מחלקת הפגים) , עיצב חולצה מיוחדת המתאימה ליילודים חולים המטופלים ביחידה לטיפול נמרץ. היילודים (פגים וכן תינוקות שנולדו במועד) המאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ, הינם תינוקות חולים, שבמסגרת הטיפול הם "זוכים" לצינורות, לצנתרים ולעירויים בפלג גופם העליון. לכן החולצות הרגילות המשמשות את היילודים הבריאים אינן מתאימות ליילודים המטופלים ביחידה לטיפול נמרץ. במשך שנים, בהעדר חולצות מתאימות, מקובל שתינוקות המטופלים ביחידות לטיפול נמרץ, שוכבים ערומים באינקובטור. 

הלבשת הפג החולה היא חלק משיטה חדשה המעודדת יצירת סביבה תומכת ורגועה (כולל נושא הלבוש), כבר מהשלבים הראשונים של חיי התינוק (אפילו ביחידה לטיפול נמרץ), כדי לאפשר את התפתחותו התקינה. שיטה זו מוטמעת בחודשים האחרונים בפגים המאושפזים במחלקה לטיפול מיוחד ביילוד במרכז הרפואי "וולפסון".  

ד"ר קהלת הוסיף שלחולצה יתרון נוסף עבור ההורים המגיעים לבקר את תינוקם המאושפז בטיפול נמרץ או שוהים ליד מיטתו. מראה פג לבוש השוכב באינקובטור, מפחית את רמת החרדה של ההורים גם כאשר מתוך החולצה מבצבצים צינורות וצנתרים.  

ד"ר קהלת ציין כי החולצה נוחה מאוד לשימוש וקלה להלבשה. ניתן להלביש בה גם פגים במשקלים נמוכים המשתחררים לביתם והיא יכולה לשמש תינוקות בכל גיל, מבלי צורך לטלטלם בזמן הכנסת ידיהם לשרוולים (לכן ניתן להשתמש בה ביילודים עם חולשה או שיתוק של גפיים עליונות).

הכנסת החולצות לשימוש שוטף במחלקה, התאפשרה לאחר שעמותת הידידים של המרכז הרפואי "וולפסון" נרתמה לעזור וגייסה את חברת "סריגמיש" שתפרה בהתנדבות את החולצות במידות המתאימות ליילודים במשקלים של 800 גרם ועד ל-4,000 גרם. המעצבת אטי יעקובסון תפרה את האבטיפוס של החולצה המיוחדת ורוקם אומנותי מ"רקמות יהלום" רקם ללא תמורה "נולדתי בוולפסון" על כל חולצה.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד