חיפושדלג על חיפוש

מאור עיניים לתינוק נטוש

10/12/2008
מאור עיניים לתינוק נטוש

ד"ר איתמר ישורון וד"ר חגי אביזמר ממחלקת העיניים במרכז הרפואי "וולפסון", הצילו את מאור עיניו של סאלין - פעוט עיוור בן 4 , שנמצא נטוש בתעלת ביוב בפאתי יאונדה בירת קמרון. 

מנהל מחלקת העיניים בביה"ח המרכזי ביאונדה, פנה אל ד"ר ישורון בישראל, אותו הכיר ממחנה עיניים באפריקה שבו השתתפו שניהם, וביקש את עזרתו. ד"ר ישורון בדק את הילד העיוור בקמרון והתברר שבעין אחת יש העדר ראייה ובעין השנייה שרידי ראייה קלושים, על רקע עכירות קשה של שתי הקרניות. הוחלט לנתח את העין "האבודה" כדי שלא לסכן את שרידי הראייה בעין השנייה. 

בצילום: ד"ר איתמר ישורון מ"וולפסון" בודק את עיניו של סאלין הקטן בקמרון. הצילום באדיבות ביה"ח המרכזי של יאונדה בירת קמרון.

בהעדר ציוד מתאים בקמרון, נשלח הפעוט ארצה למרכז הרפואי "וולפסון", שם נותח במחלקת העיניים ע"י ד"ר חגי אביזמר - ראש שירות הקרנית וד"ר איתמר ישורון - ראש השירות לניתוחי רשתית וזגוגית. במהלך הניתוח הושתלה, בשיטה חדשנית, קרנית במקום הקרנית העכורה ובוצע שחזור של שטח פני העין הפגועה באמצעות השתלת רקמה שנלקחה מהעין הבריאה יותר. הקרנית נתרמה ע"י ארגון בנקי הקרניות "ויז'ן שייר" מארה"ב, באמצעות הגב' ויויאן נוטמן - נציגתו בישראל. 

מיד לאחר הניתוח ניכרה הטבה בראייתו של סאלין, ולאחר כחודשיים, בנסיעה לביצוע ניתוח קטרקט בתינוק בקמרון, בדק ד"ר ישורון את סאלין ומצא שהפעוט רואה היטב בעין המנותחת, החל לתפקד כילד רגיל, מזהה אנשים והפך לילד שמח. בעתיד מתכוונים להשתיל קרנית גם בעין השנייה. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד