חיפושדלג על חיפוש

כיצד להתמודד עם סוכרת

25/12/2008

כיצד להתמודד עם סוכרת, החידושים - יום בריאות בנושא יתקיים במרכז הרפואי "וולפסון", ביום שישי 2.1.08, בין השעות 09:00-12:00  באולם ההרצאות שבקומה ק"ע. השתתפות ללא תשלום.

במסגרת יום הבריאות תתקיימנה הרצאות בנושאים עדכניים, ובקומה יוצבו דוכנים של סוגי מיכשור ומזון המיועדים לחולי סוכרת ומאושרים ע"י האגודה הישראלית לסוכרת. 

ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת ב"וולפסון" ונשיא האגודה הישראלית לסוכרת, הסביר כי סוכרת איננה מחלה אחת, אלא מדובר במצבים פתולוגיים שונים העלולים לגרום לעליית הסוכר בדם. המכנה המשותף לכל המצבים הוא פגיעה בתאי הביטא בלבלב שאחראים על ייצור הורמון האינסולין, פגיעה שמביאה לעלייה מסוכנת ברמת הסוכר בדם.  

בשנים האחרונות פותחו תרופות שעשויות לשפר ואף לתקן את הפגם בתאי הביטא של הלבלב, וחולי סוכרת חייבים לדעת זאת כדי למזער את הנזק הנגרם להם. חולי סוכרת נמצאים בסיכון להיפגע ברגליהם - פגיעה שעלולה להיות כואבת ומסוכנת, אך יש דרכים למנוע זאת. העישון גורם לנזק מצטבר בכלי הדם הגדולים והקטנים של אדם חולה סוכרת, כיום יש יכולת יעילה ובטוחה לגמילה מעישון גם אצל מי שעישן שנים רבות.  

על כל הנושאים האלה תתקיימנה ההרצאות הבאות: 

09:00  דברי פתיחה, ד"ר חוליו ויינשטיין - מנהל היחידה לסוכרת.

09:10  סקירה על תאי הביטא בלבלב שהם יצרני האינסולין - ד"ר חוליו ויינשטיין.

09:45  עדכון על המחקרים החדישים ביותר לטיפול בסוכרת
          טלי דיאמנט גנץ, דוקטורנטית האחראית על המחקר הקליני ביחידה לסוכרת.

10:30  הפסקה וסיור בדוכנים.

11:00  כיצד להימנע מפגיעה קשה ברגל סוכרתית, טיפים למניעה
         - ד"ר דן צין, אורתופד מומחה לכף רגל סוכרתית.

11:30  החיים יפים יותר ללא סיגריות, כיצד להיגמל מעישון - ד"ר פאול רוזמן, סגן 
          מנהל מחלקה פנימית ב' ומנהל היחידה לגמילה מעישון.

 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד