חיפושדלג על חיפוש

דיאלוג בצבע

4/01/2009
דיאלוג בצבע

במכון האונקולוגי של המרכז הרפואי "וולפסון", התקיים המפגש הראשון של סדנת "דיאלוג בצבע", ביוזמתה של עפרה רביזדה - אחות אחראית של המכון, שבה נעשה שימוש באיפור ובצבע כדי לסייע לחולות בהתמודדות עם מחלת הסרטן. 

המדריכה סיגל לוי, שבעצמה חלתה בסרטן והחלימה, מבקשת להביא צבע לחיי החולות ולשמח אותן. היא אומרת שמחלת הסרטן פוגעת באנשים מכל הבחינות, מערערת את הביטחון בגופם, ומשנה את הדימוי העצמי שלהם. לדבריה ניתן להשתמש באיפור לשיפור המראה החיצוני, מה שיכול לחולל פלאים בהרגשה הפנימית. האשה שעומדת מול המראה מתעמתת עם המחלה, והאיפור הוא בעצם מסיכת החייאה, ומשמש כלי לדמיון מודרך. 

למפגש ב"וולפסון" הביאה לוי מטפחות צבעוניות ויריעות בד בצבעים ובמרקמים שונים שתלתה על הפרגודים במחלקה, מה שהפך את החדר לצבעוני ועליז. היא הסבירה איך לטשטש צבע עור לא בריא, מה לעשות כשנושר שיער הגבות והריסים, ועוד טיפים מעניינים. כמו כן הדגימה איפור על אחת החולות, שהפכה מול עיני הנשים בסדנא לבעלת מראה יפה ובריא, מה שהעלה חיוך גדול של שביעות רצון על פניה וסחט מחמאות מכל הנוכחות. "עכשיו יש לי חשק לצאת לבילוי" אמרה החולה המאופרת. 

לוי מסרה שבכל מפגש ידובר על צבע אחר, על משמעויותיו הפסיכולוגיות, תרבותיות ואנרגטיות, ויינתנו עצות איפור לכל אחת מהמטופלות, שמותאמות לרגישויות ולבעיות האישיות השונות. 

עפרה רביזדה אמרה כי המטופלות נהנו מאד מהמפגש והן מצפות להמשך הסדנא. רביזדה הוסיפה כי סדנת "הדיאלוג בצבע" משתלבת במיגוון הטיפולים התומכים המוצעים למטופלים במכון האונקולוגי של "וולפסון" בניהולו של ד"ר יוסף ברנר, שמטרתם לסייע להם בהתמודדות עם מחלת הסרטן ועם תופעות הלוואי של הטיפול הכימותרפי. המטופלים ציינו כי הפעילויות הייחודיות משפרות את הרגשתם, מסיחות את דעתם ומנעימות להם את השהות במכון.

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד