חיפושדלג על חיפוש

ביקור על גלגלים

11/01/2009
ביקור על גלגלים

בפיילוט הנערך בשתי מחלקות במרכז הרפואי "וולפסון", הוכנסו מחשבים ניידים על גלגלים, שהם מסופים אלחוטיים בעגלות, המחוברים למחשב המרכזי של ביה"ח ומלווים את הרופאים בביקור החולים היומי. דבר זה מאפשר לראות את כל ההיסטוריה הרפואית של החולה הנדרשים בעת הבדיקה, ומאפשר עדכון התיק הרפואי במקום, באופן מיידי. 

ד"ר ג'יזל גודארד - מנהלת מחלקה פנימית ג', שיזמה את הפיילוט ושתורמת באופן רציף לשיפור התיק הרפואי הממוחשב יחד עם ישראל פיינברג - מנהל מערכות המידע של "וולפסון", הסבירה שבעת בדיקת החולה, ניתן לראות במחשב הנייד את האבחנה שנקבעה עם קבלתו, רשימת התרופות שלקח בבית, צילומי רנטגן שעשה, להזמין צילומים במקום, לקבל מידע על אישפוזים קודמים, צנתורים שעבר, תוצאות בדיקות מעבדה, להוציא מכתב שחרור ועוד, כשהרופא מעדכן את התיק במקום. דבר זה מאפשר לכל אנשי צוות המחלקה להיות מעודכנים במצב החולה בכל עת. ד"ר גודארד ציינה ששיטה זו יעילה ומועילה, המידע קריא (חסל סדר כתב יד של רופאים שלעיתים הם בלתי קריאים ועלולים להוביל לטעויות), כשהיעילות והדיוק תורמים לאיכות הטיפול הרפואי בחולה. ישראל פיינברג ציין שהכנסת המיחשוב הנייד למחלקות, יחסוך כמויות עצומות של נייר וצורכי הדפסה, מה שתורם לאיכות הסביבה ולבי"ח ירוק.

בתמונה משמאל לימין: ד"ר ג'יזל גודארד - מנהלת מחלקה פנימי ג',ד"ר שני איש-הורוביץ, ד"ר טטיאנה זובקוב, ד"ר שמואל עובדיה - סגן מנהל המחלקה. צילם: ברק נונא.  
                                                                         
ד"ר בובי גרוס - סגן מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" האחראי על נושא המחשוב הקליני, הסביר כי השיטה שנבדקה בשתי מחלקות, תופעל תוך מספר חודשים בכל מחלקות ביה"ח. ד"ר גרוס הוסיף שהתיק הרפואי הממוחשב הנייד, הוא חלק מעתיד בתי החולים בעולם, שיהפכו לבתי חולים ללא ניירת, מה שיתרום לייעול, לשיפור ולדיוק המידע.  

עמותת ידידי המרכז הרפואי "וולפסון" גייסה 400 אלף ש"ח לפרוייקט התיק הרפואי האלחוטי הנייד, תרומת בנק הפועלים וחברת איי.די.בי.  אלי בארי - יו"ר עמותת הידידים הודה בחום לשני הגופים התורמים ואמר: "זוהי דוגמא יפה לפעילות של עמותת הידידים, המסייעת לשיפור מהותי של הטיפול בחולה ומקדמת את ביה"ח בתחומים חדשניים".

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד