חיפושדלג על חיפוש

פורים שמח ובטוח

2/03/2009

ד"ר אילן דלאל - מנהל מיון ילדים וד"ר פרנסיס סרור - מנהל כירורגיה ילדים במרכז הרפואי "וולפסון", ושלוחת בטרם (לבטיחות ילדים) ב"וולפסון", מבקשים להזכיר כיצד לחגוג את חג הפורים בבטחה, בלי פגיעות בילדים, כדי שהחג יהיה באמת שמח. 

ד"ר דלאל סיפר כי בשנים האחרונות הגיעו לטיפול ב"וולפסון" בחג הפורים, ילדים שנפגעו מנפצים שהתפוצצו בידיים שגרמו לכוויות קשות,  ילדים שנפגעו בעיניים מקצף שהילדים מתיזים זה על זה, וכאלה שנפגעו מצבעי חינה המשמשים לאיפור ולקעקועים, שגורמים לתגובות אלרגיות קשות המתבטאות בפריחה עורית, נפיחות וכאבים. 

מארגון בטרם נמסר כי בחג הפורים נרשמת עלייה של פי 3.5 בפניות למיון בגין כוויות, בהשוואה לשאר ימות השנה, בעיקר מחזיזים, זיקוקים, נפצים, ושאר חומרי נפץ מאולתרים, האסורים לשימוש. קפצונים/פיקות לאקדחים מנייר או מפלסטיק המותרים לשימוש, אין להחזיקם בכיס המכנסיים מחשש להתפוצצות כתוצאה ממגע כף היד וחיכוך. 

בקנייה או בהכנה של תחפושות יש לשים לב לא להשתמש בחומרים דליקים כמו: צמר גפן, נוצות וכו', ורצוי שהתחפושות תהיינה קצרות וצמודות, מחשש שתחפושת ארוכה עלולה להתלקח בבואה במגע עם מקור אש כמו נרות, תנורי חימום ועוד. 

להקפיד שלמסיכה אין שרוכים או חוטים שעלולים להיכרך סביב צוואר הילד, ושפתחי העיניים במסיכה מספיק גדולים, כך ששדה הראייה לא יוגבל. 

במשלוח מנות המיועד לילדים עד גיל 5, אין לשים מאכלים העלולים לגרום להם לחנק כמו: סוכריות, מסטיקים עגולים, אוזני המן במילוי אגוזים, בוטנים או שקדים. 

בר ימיןדלג על בר ימין
חדשותדלג על חדשות

חדשות

המשך עצור
  • מרפאת מומחים אגף נשים ויולדות עבור נשות הדרום והמפונות

    אגף נשים ויולדות מלווה אתכן במלחמה רופאי ורופאות האגף יתנו מענה לנשים בהריון, בדיקת אולטרסאונד ורפואת נשים דחופה. נשים שלא תקבלנה התחייבות מהקופה, תתקבלנה ללא תשלום, ללא טופס 17 וללא בירוקרטיה. ההגעה למרפאה מותנית ברישום מראש בטלפון 050-4029971 יש לשלוח בהודעת וואטסאפ- שם, תז, סיבת הפנייה ושעה מועדפת ונחזור אלייך עם זימון מסודר16/10/2023 08:00

עבור לתוכן העמוד